Sözcü Plus Giriş

Bakan Ramazanoğlu; `Cansel benim içimde bir yanan ateş` (2)

Bakan Ramazanoğlu; `Cansel benim içimde bir yanan ateş` (2)

Güncellenme: 16:37, 25/02/2016
Bakan Ramazanoğlu; `Cansel benim içimde bir yanan ateş` (2)

VERGİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı`nca düzenlenen `2015 yılı Gelirler ve Kurumlar Vergisi Rekortmenleri Töreni`ne katıldı. Denizli Valiliği Toplantı Salonu`ndaki törende; Denizli`de 2015 yılı gelir vergisinde birinciliği geçen yıl olduğu gibi bu yılda Habip Yıldız aldı. İlk 10`a giren bazı işadamları isimlerinin açıklanmasını istemediği için törene katılmayarak teşekkür belgesi de almadı. Gelirler Vergisi`nde Habip Kızıltaş, Muammer Özdemir, Recep Özsoy, Ahmet Gökşin, Mustafa Kaynak, Yasin Cinkaya ve Ferhat Yıldırım ödül alan isimler oldu.
Kurumlar Vergisi`nde Denizli Çimento birincilik ödülünü aldı. 3 firma isimlerinin açıklanmasını istemedi. İlk 10`a giren Denizli Çimento, Abalıoğlu Yel Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş, Aydem Elektrik A.Ş, Gökhan Tekstil, Gamateks Tekstil, Seval Kablo ve Ozanteks Tekstil`in temsilcileri Bakan Sema Ramazanoğlu`ndan teşekkür belgesi aldı.
VERGİNİN ÖNEMİNE VURGU
Tören konuşan Bakan Ramazanoğlu, güçlü bir devlet olmak için vergi vermenin şart olduğunu vurgulayarak, "Güçlü bir devlet için verginin ne anlama geldiğini hepimiz de çok iyi biliyoruz. Kamuda etkin hizmetler üretebilmek için, devletimizin ve milletimizin vergiye ihtiyacı var. Vergi mükellefleri güçlü olursa bizlerde, milletimizde güçlü olur. Vergi vermenin önemini toplum olarak daha iyi kavradığımızda, geleceğimizi daha aydınlık görebiliriz. Vergi konusundaki olumsuz algıyı değiştirmek hepimizin ortak görevidir. Bu alanda kampanyalar düzenlemek, sosyal etkinlikler organize etmek, kamunun görevi olduğu kadar, sivil toplum örgütlerimizin ve işadamlarımızın da sosyal sorumluluğudur" diye konuştu.
Ferah IŞIK DENİZLİ, (DHA)
DHA