Bakan Soylu bu bilgiyi ilk kez açıkladı! ‘Önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi elimizde’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz şehitleri anma programına katıldı. Program sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, darbe girişimine değindi ve önemli düzeydeki yöneticilerinden birisinin ellerinde olduğunu söyledi.

Bakan Soylu bu bilgiyi ilk kez açıkladı! ‘Önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi elimizde’

İçişleri Bakanı Soylu yaptığı açıklamada, “15 Temmuz hadisesinin üzerinden 3 ay geçti. Bu 3 ay içinde hem sınırlarımız içerisinde, hem de dışında ortaya koymak zorunda kaldığımız mücadele aslında 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin uçurumun kenarından döndüğünün açık bir özetidir. Darbe girişiminin hemen arkasından PKK'nın, DAEŞ'in eylemleri, karşımızdaki cephenin kimliğini de açıkça deşifre etmiştir. Burada belki de Türkiye'nin ilk kez duyacağı bir gerçeği ifade etmek istiyorum. Elimizde PKK'nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi var ve 14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajda, yaklaşık 1 ay hiçbir eylem yapmayacakları yönünde kendilerine talimat verildiğini söylüyor. Ta ki, 15 Temmuz’dan sonra yeni bir talimat gelene kadar. Türkiye'nin nasıl bir süreçle karşı karşıya kaldığının ve Türkiye'nin hangi maşalarla ve hangi oyunlarla karşılaştığını aslında hepimiz biliyoruz.”

İLGİLİ HABER<a href=Süleyman Soylu'dan Ala operasyonu"/>Süleyman Soylu’dan Ala operasyonu

‘KİMSE MAĞDUR EDEBİYATI YAPMASIN

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardında yürütülen soruşturmalarda mağdur edebiyatı yapıldığını ifade deden Bakan Soylu, açıklamalarını şöyle sürdürdü.

“Türkiye 15 Temmuz gecesi öyle bir şeytani planla karşı karşıya kalmıştı ki; eğer tutsaydı 27 Mayıs'a da, 12 Eylül'e de rahmet okutacaktı. Sadece Türkiye değil, Filistin de, Musul da, Kerkük de ağlayacaktı. Zulüm altındaki bütün Müslüman dünyası ağlayacaktı. Peki, kim gülecekti? ‘3'üncü havalimanını yapma’ diyenler, ‘Marmaray'ı yapma’ diyenler. 15 Temmuz sonrası yapılan idari ve adli tasavvuflarla ilgili bir mağduriyet edebiyatı almış başını gidiyor. Hiç kusura bakmasınlar. İstikballerini ve ikballerini bu hain örgüt üzerine kuranların bugün şikâyet etme haklar yoktur. Eğer 15 Temmuz'un bir mağdur kesimi var ise o da o kara gecede sevdiklerini bu vatan uğruna şehit verenlerin aileleri ve sakat kalan gazi kardeşlerimizdir” dedi.

İLGİLİ HABERBakan Süleyman Soylu'dan Yüksekova açıklamasıBakan Süleyman Soylu’dan Yüksekova açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...