Sözcü Plus Giriş

KALKINMA Bakanı Cevdet Yılmaz, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yapıldığına işaret ederek "Güvenlik olmadan hiçbir şey olmuyor" dedi.
Havalimanında Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Ak Partili Feyat Asya, kurum amirleri ve partililer tarafından karşılanan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, MEV Fatih İlkokulundaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programını izledi. Daha sonra Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen 'Obeziteyle Mücadele Hareketli Yaşam Projesi' kapsamında düzenlenen bisiklet dağıtım törenine katılan Bakan Yılmaz, buradan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğüne geçti. Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, terörle mücadele konusuna değinerek şunları söyledi:
"Halkımızın mal ve can emniyetini sağlamak için hükümetimiz ne gerekiyorsa yapıyor. Güvenlik olmadan hiçbir şey olmuyor. Emniyetli bir ortam olmadan ne sosyal hayat ne de ekonomi gelişir. Emniyetin olmadığı yerde bırakın buraya sermaye çekmeyi buradaki yatırımcı da başka yere göç eder. Dolayısıyla Muş’un bu huzur ortamının hem sosyal hayat açısından hem de yatırımlar açısından son derece elverişli olduğunu düşünüyorum. Esasında bir hükümet bir devlet nasıl ki sağlık hizmeti sunuyorsa halkına, emniyet hizmeti de sunmak durumunda. Bunu ihmal ederseniz temel bir görevinizi yapmamış olursunuz."
Yüksekova’da operasyonların tamamlandığını hatırlatan Cevdet Yılmaz, Nusaybin ve Şırnak merkezde ise operasyonların devam ettiğini bildirdi. Şiddete, teröre başvuranların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarına dikkati çeken Yılmaz, "Bu ülkenin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozamayacaklar. Bölgede yaşayan halka da ben şükranlarımı sunuyorum. Halkımız hiçbir zaman teröre prim vermedi. Terörle hep mesafe koydu arasına. Geçtiğimiz aylarda herkes gördü, yapılan çeşitli çağrılara, provokasyonlara rağmen halkımız hiçbir zaman o sağduyusundan uzaklaşmadı. Teröre prim vermedi. Devlet hak edene kudretini, hak edene de şefkatini gösterecek" diye konuştu.
Bakan Cevdet Yılmaz, Polisevinde verilen yemeğin ardından karayolu ile Bingöl’e geçti.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more