Sözcü Plus Giriş

Balıkesir`den Sur`a 10 bin höşmerim

Balıkesir`den Sur`a 10 bin höşmerim

Güncellenme: 13:52, 25/02/2016
Balıkesir`den Sur`a 10 bin höşmerim

Coşkun YAMAN BALIKESİR, (DHA)- BALIKESİR Altıeylül Belediyesi, Diyarbakır Sur`da operasyonlara katılan güvenlik güçlerine destek olmak ve moral vermek için 100 gramlık küçük kaseler içinde 10 bin adet höşmerim tatlısı, köy ekmeği, peynir ve kolonya gönderdi. Belediyenin bu jesti güvenlik güçlerini duygulandırdı.
Bir minibüs dolusu höşmerimi Sur`a gönderen Altıeylül Belediyesi`nin AK Partili Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Yüreğimiz Güneydoğu`yu terör örgütünden ve teröristlerden temizlemek için canla başla mücadele eden güvenlik güçlerimizle birlikte atıyor. Onlara moral vermek için Balıkesir`in meşhur tatlısı höşmerimle yine Balıkesir`e özgü köy ekmeği ve peynir gönderdik. Güvenlik güçlerindeki kardeşlerimiz `ezan susmasın, bayrak inmesin, vatan bölünmesin` diye ülkemiz için mücadele ediyorlar. Yüreğimiz, hayır dualarımız her zaman onlarla. Cenab-ı Allah güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun, ülkenin birliğini, beraberliğini, dirliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Altıeylül`den Sur`da görev yapan güvenlik güçlerimize kucak dolusu selamlar, sevgiler ve dualar yolluyoruz" dedi.
ERZAK SUR`A ULAŞTIRILDI
Altıeylül Belediyesi ekipleri belediyenin gönderdiği erzağı Diyarbakır Sur`a ulaştırıp, burada görev yapan güvenlik görevlilerine teslim etti. Bu jest başta bölgede görev yapan Balıkesirli askerler ve polisler olmak üzere tüm personeli duygulandırdı. Subay, astsubay ve polisler Başkan Kafaoğlu`nu arayarak teşekkürlerini iletti. Bir uzman çavuş da Başkan Kafaoğlu`na rütbe, yüzük ve höşmerim resmini gönderdi.
TEŞEKKÜR MESAJLARI
Sur`da görev yapan bazı asker ve polislerin Altıeylül Belediyesi`ne ve Başkan Kafaoğlu`na gönderdiği mesajlar şöyle:
Astsubay Cengiz… "Sayın Başkan gönderdiğiniz tatlıları yedik. Duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ederiz. Allah razı olsun."
Astsubay Murat… "Başkanım Sur`a ikram olarak gönderdiğiniz höşmerimler ulaştı. Bir Balıkesirli olarak gurur duydum. Allah bütün emeği geçenlerden ve sizden razı olsun. Sizlerin ve tüm Türk halkının destek ve dualarıyla buralara kadar geldik ve daha ileri gideceğiz. Allah devletimize zeval vermesin inşallah, bizi de bu yolda utandırmasın."
Uzman Çavuş Hüseyin… "Sayın Zekai Kafaoğlu ve Balıkesir Altıeylül Belediyesi Diyarbakır`a göndermiş olduğunuz höşmerimler bize ulaşmıştır. Bizleri unutmayıp yaptığınız bu değerli ve manevi destekle bize güç kuvvet verdiniz. Allah sizden, belediyenizden, vergisiyle, duasıyla sebep olan herkesten razı olsun. Diyarbakır`daki Manisalı kardeşiniz olarak saygı ve selamlarımı gönderiyorum."
Astsubay Erhan…"An itibariyle daha bu gece muhabbetini yaptığımız ve çok özlediğimiz memleketimiz Balıkesir`imizin höşmerim ve köy ekmeğini Diyarbakır`a Sur`a gönderen ellerden Allah razı olsun. Çok duygulandım, biz yedik gönderenler helal etsin."
Emniyet Haber… "Balıkesir Altıeylül Belediyesi`ne çok teşekkür ederiz. Gönderdiğiniz höşmerimler Sur`a elimize ulaştı, afiyetle yedik. Bizleri düşündüğünüz için sizlere tekrar teşekkür ederiz."
Astsubay Emre… "Yaptığınız jestten dolayı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun."
Astsubay Hüseyin… "Çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Bizleri unutmadınız, mutlu olduk."
Polis Mustafa… "Sur`a gönderdiğiniz höşmerimlerden dolayı teşekkür ediyorum, sağolun, var olun."
Güvenlik görevlisi Mehmet… "Altıeylül Belediyesi`ne teşekkür ediyoruz, bizi mutlu ettiniz."
 
FOTOĞRAF

DHA