Balyoz’dan yargılanan komutan, darbecilere ilk direnen isim oldu!

Kumpas mağduru Albay Nurettin Alkan, Jandarma Komutanlığı’na yapılan baskın sırasında karargahtaydı. FETÖ’cülere engel olmak isterken vuruldu

Balyoz’dan yargılanan komutan, darbecilere ilk direnen isim oldu!

Darbeci çetenin, Ankara'da Emniyet Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ı yaraladığı ve korumasını şehit ettiği Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki işgale ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Darbe gecesi hem Jandarma Genel Komutanlığı'nın ana karargahı hem de Beştepe'deki ek hizmet binası, teşkilatın “bordo berelileri” olarak tanımlanan JÖAK timlerince ele geçirildi.

Ahmet Hacıoğlu

Ahmet Hacıoğlu

İKİ KOMUTAN DA ORADAYDI

Darbecilerin başındaki Kurmay Yarbay Süleyman Karaca, karargahtaki personele, “Şu andan itibaren Jandarma Genel Komutanı benim” dedi. Darbecilerin karargahı ele geçirme girişimine Balyoz Davası'nda tutuklanan ve geçen yıl YAŞ'ta tuğgeneralliğe terfi eden Ahmet Hacıoğlu ile İstihbarat Başkanlığı'nda görevli Daire Başkanı Kurmay Albay Nurettin Alkan engel olmaya çalıştı.

TABANCAYI ALMAYA ÇALIŞIRKEN…

Darbe girişimine direnen Alkan, bir yüzbaşının silahından çıkan kurşunla kolundan vuruldu. Balyoz Davası'ndan beraat eden Genel Plan ve Prensipler Başkanı Tuğgeneral Hacıoğlu da tabancayı almak için hamle yaptı. Ancak darbeciler Hacıoğlu'nu rehin aldı. Kolundan yaralanan Kurmay Albay Nurettin Alkan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Darbeci yarbay tutuklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...