Yıldırım: Bahçeli ne diyorsa o…

Başbakan Binali Yıldırım Çanakkale 1915 Köprüsü ile ilgili yaptığı basın toplantısında başkanlık sistemine yönelik de açıklamalarda bulundu.

Yıldırım: Bahçeli ne diyorsa o…

Bahçeli’nin  açıklamalarının ümit verici bulduğunu söyleyen Yıldırım, “Açıklamaları tasarıya destek verecekleri yönünde anlıyoruz” diye konuştu. Yıldırım’ın açıklaması şöyle:

“BAHÇELİ NE DİYORSA ODUR”

Sayın Bahçeli’nin açıklamasını yorumlamak doğru olmaz Bahçeli’nin lafı üstüne laf söylemek bize yakışmaz, ne diyorsa odur. Baştan beri açıkça söylüyor, bu bir krizdir bu sorun daha fazla ülkenin gündeminde kalmamalı, bir an önce bizim siyaset olarak çözemediğimiz bu sorunu milletin önüne götürüp çözümün yolunu açmamız gerekiyor. Çözemediğimize göre milletin çözmesine engel olmayalım diyor, o bakımdan olayı böyle anlamak lazım.

“TEKLİFE OLUMLU KATKI YAPACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Bizim görevimiz vaat ettiğimiz anayasayı hazırlayıp Meclis’e sunmaktır, sonra görev yüce Meclis’indir. Yaptığımız değişikliğin ne anlama geldiğini halkımızla paylaşacağız ve teklifimizi getireceğiz. Sonrası Meclis’in işidir. Bahçeli’nin açıklamaları yapıcıdır, ümit vericidir. Biz kendi şartları dahilinde teklife olumlu katkı yapacaklarını düşünüyoruz.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...