Başbakan Yıldırım’dan idam açıklaması!

Cumhuriyet'in ilanının 93'üncü yıldönümü dolayısıyla Ak Saray'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliği yaptığı Cumhuriyet Respsiyonu'na katılan Başbakan Yıldırım, gazetecilerin sorularını cevaplarken idam konusuyla ilgili 'tek başına kaldıramayız, uzlaşma şart' dedi.

Başbakan Yıldırım’dan idam açıklaması!

Başbakan Yıldırım’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara YHT Garı'nın açılış töreninde yaptığı konuşması sırasında idam cezası ile ilgili, “Yakın, yakın, merak etmeyin. Yakın inşallah, hükümetimiz parlamentoya bunu getirecek, ben inanıyorum ki parlamentodan bu da geçer, bana da geldiği zaman ben onaylarım.” şeklindeki sözleri hatırlatılarak, “Bir hazırlık mı söz konusu?” sorusu üzerine önemli açıklamada bulundu.

İLGİLİ HABERYeni Kanun Hükmünde Kararnameler yayınlandıYeni Kanun Hükmünde Kararnameler yayınlandı

Başbakan Yıldırım, “Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği bir şey var: ‘Halkın talebinin karşısında durulmaz.’ Dolayısıyla idamın toplumsal bir talep olduğu biliniyor, 15 Temmuz darbe girişimiyle beraber ama unutmayalım ki idamı AK Parti’nin tek başına kaldırma imkanı yok. Dolayısıyla partilerle bir uzlaşma suretiyle ancak olabilecek durum” dedi.

İLGİLİ HABERErdoğan'dan '<a href=AKP'de FETÖ'cü' açıklaması!"/>Erdoğan’dan ‘AKP’de FETÖ’cü’ açıklaması!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...