Sözcü Plus Giriş

Başkan Akgün: “Makamı Halkın Ayağına Taşımalıyız“

Başkan Akgün: ``Makamı Halkın Ayağına Taşımalıyız``

Güncellenme: 11:50, 22/02/2016
Başkan Akgün: “Makamı Halkın Ayağına Taşımalıyız“

Erdinç YILDIRIM İSTANBUL, DHA

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın ‘Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Her sokak, her mahalle, her meydan bizim makamımızdır. Halka daha iyi ve doğrudan hizmet yapmak istiyorsak halk makama gelmemeli biz makamı halkın ayağına taşımalıyız” dedi.

20-21 Şubat tarihlerinde CHP İstanbul İl Örgütü tarafından düzenlenen Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi üyeleri, İstanbul milletvekilleri, il yönetimi ve disiplin kurulu, belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı. CHP’nin İstanbul projeleri ve İstanbul’da yapılacak çalışmalara ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Toplantının ikinci gününde ise söz alan belediye başkanları, bölgelerinde yürüttükleri çalışmalar ve projeleri hakkında birer sunum gerçekleştirdiler.

“GENÇLER VE KADINLAR ASIL GÜÇTÜR”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ilçede hayata geçirilen ve geçirilecek olan projeler hakkında bir sunum yaptı. Akgün, gençlerin ve kadınların Cumhuriyetin ve çağdaş demokrasinin asıl gücü olduğu gerçeğinin unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak, “Parti olarak, Cumhuriyet ve demokrasi değerleriyle tüm gençleri ve kadınları buluşturmak en öncelikli görevimiz olmalıdır. Her mahalle, her meydan, her cadde ve her sokak bizim makamımızdır. Gerektiğinde her vatandaşın evi benim makamımdır. Halk makama gelmemelidir. Halka doğrudan ve en hızlı hizmeti götürebilmek için bizler makamı halkın ayağına taşımalıyız” dedi.

DHA