Sözcü Plus Giriş

Başkan ‘en doğal hakkı’nı bu sefer böyle kullandı

AKP'li Düzce Belediye Başkanı, 'en doğal hakkım' diyerek aldığı 1 milyon TL'lik makam aracının 'FG' olan plakasını 'DB'ye çevirdi.

Ali Ekber ERTÜRK
Güncellenme: 12:34, 22/09/2016
Başkan ‘en doğal hakkı’nı bu sefer böyle kullandı

AKP'li Başkan, olay yaratan makam aracına “plaka ayarı” yaptı. “En doğal hakkım” diyerek kendisine yaklaşık bir milyon liraya Audi marka makam aracı aldıran Düzce Belediye Başkanı Başkan Mehmet Keleş, araçta bulunan ve Fetullah Gülen ismini çağrıştıran “FG” plakasını da “DB” olarak yeniledi. Başkan Keleş'in adı daha önce birlikte poz verdiği 8 iş adamından 7'sinin FETÖ'den tutuklanmasıyla gündeme gelmişti.

Keleş, alımı Başbakanlık Etik Kurulu soruşturmasına da konu olan Audi aracını 2014'te belediyeye aldırdı. Araca 06 FG 2676 plakası takıldı. Ancak daha sonra aracın plakasını “06 DB 081” olarak değiştirdi.
“DB” Düzce Belediyesi'ni “081” ise Düzce'nin plaka kodunu temsil ediyor. Keleş'in Audi makam aracı aldırması olay olmuştu. “Başka belediye başkanları biniyorsa ben de binerim” diyerek Audi'sini savunan Keleş hakkında Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu da soruşturma açmıştı. Etik Kurulu, Belediye'ye Audi A8L marka lüks makam aracı alındığı iddiasıyla başlattığı incelemede “savurganlık” tespitinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:12:32,