Bazı il ve ilçelerde eğitime kar engeli!

Yurt genelini etkisi altına alan elverişsiz hava şartları ve kar yağışı eğitimi de etkiledi. Bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

Bazı il ve ilçelerde eğitime kar engeli!

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları eğitimi de etkiledi. Bugün bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

 

FOTO: DHA – Eğitime kar engeli


BANDIRMA’DA OKULLAR BUGÜN TATİL

Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, gazetecilere yaptığı açıklamada etkili olan kar yağışından dolayı ilçe genelinde bugün okulların bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Sonel, kamuda çalışan hamile ve engelli bayanlarında 1 gün idari izinli olduğunu söyledi.

İlçe kaymakamlığı olarak olumsuz hava koşullarıyla mücadele konusunda gerekli tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Sonel, “Akşam saatlerinde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte ana arterlerde buzlanma meydana geldi. Ekiplerimiz bu güzergâhlarda araçları kontrollü olarak yola çıkmalarına izin veriyorlar.” dedi. Sonel, dün ilçede etkili olan yağışlar sonrasında konutları sular altında kalan 3 ailenin başka bir konuta nakledilmesi konusunda çalışma başlattıklarını sözlerine ekledi.

 

TEKİRDAĞ VE İLÇELERİNDE EĞİTİME BİR GÜN ARA

Tekirdağ'da ile ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından valilik kararıyla il genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bugün 1 günlüğüne ara verildi.

YALOVA'DA OKULARA KAR TATİLİ

Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden bugün il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden duyuruldu.

SİVAS KANGAL’DA EĞİTİME BİR GÜN ARA

Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Kangal Kaymakamlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçede etkili olan kar yağışı ve kuvvetli lodos nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Kangal merkez ile merkeze bağlı köylerde eğitime 19 Ocak Salı günü eğitime ara verildi.Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler ile engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

BAYBURT’TA DA EĞİTİME FIRTINA ENGEL OLDU

Bayburt’un Demirözü ilçesinde fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, meteorolojik verileri de dikkate aldıklarını belirterek “Fırtınanın bu gece ve yarında etkili olacağı beklentisi var. Bu nedenle bugün ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerimizde eğitim öğretime ara verme kararı aldık. Yine engelli ve hamile kamu çalışanlarımızda bir gün idari izinli sayılacak” dedi.

SAMSUN’DAN DA TATİL HABERİ GELDİ

Samsun’un Havza ve Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edildiği açıkladı. Yetkililer, Havza ilçesinde milli eğitime bağlı okullarda görev yapan engelli personelin de aynı gün izinli sayılacağını ifade etti.

ÇANAKKALE’DE DE OKULLAR TATİL İLAN EDİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle Yenice, Gelibolu ve Biga’daki tüm ilk ve orta dereceli okullar ile Çanakkale merkez, Lapseki ve Gökçeada ilçelerinde taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Alınan ikinci kararla, il merkezi ile Çan ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullar da bugün tatil edildi

TAŞIMALI SİSTEME KAR ENGELİ

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu twitter hesabından, “Meteorolojik verilere göre kar yağışı azalarak bugün ilimizi terk edeceğinden, eğitim ve öğretime devam edilecektir. Ancak il genelinde taşımalı eğitim ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde bugün eğitime ara verilmiştir” açıklamasında bulundu.

ÇERKEŞ’TE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
Çerkeş Kaymakamlığı internet sitesinde yapılan açıklamada, “İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yoğun kar yağışı nedeniyle 19/01/2016 Salı günü ilçemizdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...