Sözcü Plus Giriş

Bebeğini öldüren annenin eşi de tutuklandı

Bebeğini öldüren annenin eşi de tutuklandı

Güncellenme: 16:13, 29/03/2016
Bebeğini öldüren annenin eşi de tutuklandı

ESKİŞEHİR'de evinin tuvaletinde doğurduğu erkek bebeğini 8 yerinden bıçaklayıp, poşete koyarak boş araziye atarak öldürdüğü öne sürülen 34 yaşındaki Sibel Uysal'ın tutuksuz yargılanan eşi, 34 yaşındaki Eren Uysal da tutuklandı. Sibel Uysal, duruşmada bebeği eşinin öldürdüğünü öne sürdü. Mahkeme savcısı Uysal çiftinin ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmalarını istedi. Olay, Aşağı Söğütönü Mahallesi'nde 25 Nisan 2015 tarihinde meydana geldi. Odun toplamaya çıkan 3 genç, boş arazide poşet içerisinde bebek cesedi buldu. Kadın eteğine ve paspasa sarılıp poşet içerisine konulmuş erkek bebeğe ait cesette 2'si boğazda olmak üzere toplam 8 kesi izlerine rastlandı. 

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri bebek cesedine sarılı olan kadın eteğinin üzerindeki barkottan İstanbul'daki üretici firmayı belirledi. Barkottaki seri numarasından eteğin Eskişehir'deki bir şirkete gönderildiği, bu şirketten de Tepebaşı Belediyesi'nin dar gelirli kişilere dağıtılmak üzere satın aldığını belirleyen polisler, belediyeden giysi yardımı alanlardan evli 2 çocuk annesi Sibel Uysal'ı gözaltına aldı. Bebeği kendisinin boş araziye atığını itiraf eden Sibel Uysal ile eşi Eren Uysal, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sibel Uysal ve eşi Eren Uysal'ın yargılanmasına 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Sibel Uysal ile geçen duruşmalarda tahliye edilen eşi tutuksuz sanık Eren Uysal katıldı.
EŞİNİ SUÇLADI
Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Sibel Uysal doğum yapıncaya kadar hamile olduğunu bilmediğini, tuvaletteyken doğum yaptığını öne sürdü. Sibel Uysal kendisinin suçsuz olduğunu, bebeklerini eşi Eren Uysal'ın öldürdüğünü öne sürdü. Sibel Uysal şu iddialarda bulundu: 
"Olay günü banyoya girdim ve sancılarım tuttu. Banyoda doğum yaptım. Bu sırada içeriye eşim Eren Uysal girdi ve bana vurdu. Ben o sırada bağılmışım. Bebeği bıçaklayarak öldürmüş ve doğum sırasında kullandığım bezlere sarmış. Ben kendime gelip bebeği sorduğumda bebeği hastaneye götürdüğünü söyledi. Arkadaşına boya-badanada kullandığı elbiseleri bırakacağını söyleyerek birlikte evden çıktık. Aşağı Söğütönü mevkisine geldiğimizde beni motosikletin yanında bekleterek kendisini içerisinde sonradan öğrendiğim bebeği boş arsaya bırakmış. Ben olayı gazetelerde haber çıktıktan sonra öğrendim. Daha sonra Eren'in bana tembihlediği şekilde savcılıkta ve mahkemede ifade verdim. Daha önce verdiğim ifadeleri kabul etmiyorum. Olay sonrasında kendisine boşanma davası açtım. Ancak 150 TL harcı yatıramadığım için boşanma davası açılamadı. Çocuklarımı çok özledim. Çocuklarımdan bir tanesi beyin ameliyatı olacak ve bu süreçte yanında olmak istiyorum. 11 aydır tutukluyum. Olayla hiçbir ilgim yoktur. Tahliyemi istiyorum."
SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Tutuksuz yargılanan Eren Uysal ise duruşmada üzerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Eşinin neden ifadesini değiştirdiğini bilmediğini belirten Uysal, "eşime boşanma davası açtım. Bu nedenle bana iftira atıyor. Apartmanımızda güvenlik kamerası görüntüleri vardır. Eşimin verdiği ifadeleri kabul etmiyorum. Olay sırasında ben evde yoktum. Beraatımı istiyorum" dedi.
SAVCI, AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİSLERİNİ İSTEDİ
Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkeme savcısı esas hakkındaki görüşünü açıklarken Sibel Uysal ile eşi Eren Uysal'ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılmalarını ve sanıklardan Eren Uysal'ın tutuklu yargılanmasını istedi.
TUTUKLANDI
Mahkeme heyeti, Sibel Eren'in tahliye isteğini kabul etmedi, tutuksuz sanık Eren Uysal'ın tutuklanmasına karar vererek sanık vekillerinin mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre istemesi üzerine duruşmayı da 5 Mayıs 2016 tarihine erteledi.  Eren Uysal duruşma sonrası Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne götürüldü.
 
 

DHA