Bedri Koraman Tavla Turnuvası ödül töreniyle sona erdi

Bedri Koraman Tavla Turnuvası ödül töreniyle sona erdi

Bedri Koraman Tavla Turnuvası ödül töreniyle sona erdi

BODRUM'da, ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın anısına birinci ölüm yıl dönümünde düzenlenen tavla turnuvası, ödül töreniyle sona erdi. Geç saatlere kadar süren turnuvada dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaları, Koraman'ın eşi Nil Koraman tarafından verildi.
Usta karikatürist Bedri Koraman, ölüm yıl dönümünde adına düzenlenen tavla turnuvası ile anıldı. 3 gün süren turnuvada 64 katılımcı arasından finale kalan 11 kişi klasik tavla ve modern tavla kategorilerinde geç saatlere kadar mücadele etti. Turnuva oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. Delfi Otel tarafından Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen turnuvanın şampiyonu Halil Kolçelik oldu. İkinciliği Alaettin Şen, üçüncülüğü ise Süleyman Kartal elde etti. Modern Tavla Kategorisi'nde ise Volkan Keskiner birinci, Berna Ant ikinci, Yücel Niego üçüncü oldu.
Dereceye girenlere kupalarını Koraman'ın eşi Nil Koraman ve oğlu Bedri Murat Koraman verdi. Finale kalan ancak dereceye giremeyen katılımcılara da sertifika ve madalya verildi.
Büyük ustayı unutmayacaklarını belirten turnuvanın da organizatörü Delfi Otel Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağoğlu, "Bedri Koraman anısına düzenlediğimiz turnuva oldukça çekişmeli geçti. Tavla severlerde turnuvaya ilgi gösterdi. Turnuva da sık sık Koraman ile anılarımızı tazeledik. Turnuvamız geleneksel hale gelecek, çeşitli etkinlikler de düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.
Bedri Koraman, Bodrum'un Torba mahallesi'ndeki evinde, 30 Mayıs 2015 tarihinde 87 yaşında yaşamını yitirmişti.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...