Sözcü Plus Giriş

Bekir Bozdağ : Türkiye yaptığı bütün işleri anayasa ve hukuka göre yapmıştır

Bekir Bozdağ : Türkiye yaptığı bütün işleri anayasa ve hukuka göre yapmıştır

Güncellenme: 13:39, 31/03/2016
Bekir Bozdağ : Türkiye yaptığı bütün işleri anayasa ve hukuka göre yapmıştır

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ'ın Adalet Komisyonu'nda açıklamalarda bulundu. Rıza Zarrab'ın tutuklanması ile ilgili olarak Bozdağ, "Amerika'daki yargı makamları bununla ilgili kendi hukukları çerçevesinde bir adli süreç işletiyor. Bütün bu hadiseyi Türkiye'ye bağlamak oradan Türkiye'ye bir zarar çıkması için bazı çevreler özel bir gayret sarf ediyor. Bizim bir özel takibimiz yok, herhangi bir endişemiz yok. Türkiye yaptığı bütün işleri anayasa ve hukuka göre bugüne kadar yapmıştır; İran ile ilişkiler dahil" dedi.

"AMERİKA'DA OLAN BİR HADİSE"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Rıza Zarrab'ın ABD'de de tutuklanması ile ilgili olarak, "Tabi bu Zarrab'la ilgili hadise paralel yapı tarafından bayağı bir körükleniyor. Dört köşe olmuş durumdalar. Keyiflerinden gazetelerde, televizyonlarda bazı muhalif çevreler bu işin servisini onlar yapıyor. Her yerde adeta bayram ilan ettiler: ' Bundan Türkiye'ye bir zarar gelecek, hükümete bir zarar gelecek, bunun başkanına bir zarar dokunacak.' Yani bu memleket bir zarar görsün, bu millet bir zarar görsün, efendim Türk milleti zarar görsün, Cumhurbaşkanı zarar görsün diye şimdiden bayramın arifesi ilan ettiler, zarar görsün diye, herhalde bayram kutlayacaklar. Ben de diyorum ki; bu hadise Amerika'da olan bir hadise" diye konuştu.

"HEP BERABER GÖRECEĞİZ NE OLACAK"

Bekir Bozdağ, "Amerika'daki yargı makamları bununla ilgili kendi hukukları çerçevesinde bir adli süreç işletiyor. Bunun takibini yapmak isteyen gidip Amerika'ya yapar. Onların hukukuna uygun bir biçimde Amerika kendi yargılamasını yapar, onların hukukuna uygun bir biçimde ne olacak ne bitecek hep beraber görüyoruz. Bütün bu hadiseyi Türkiye'ye bağlamak oradan Türkiye'ye bir zarar çıkması için bazı çevreler özel bir gayret sarf ediyor. Biz onları tanıyoruz, biliyoruz. Onlar bu memleketin zarar görmesi için her şeyi yapacak tipler, göreceğiz ne olacağını hep beraber. Bizim bir özel takibimiz yok, herhangi bir endişemiz yok. Türkiye yaptığı bütün işleri anayasa ve hukuka göre bugüne kadar yapmıştır; İran ile ilişkiler dahil. Bundan sonra da anayasa hukuk uluslararası hukuk çerçevesinde doğru olanları, bu milletin yararına olacak bir biçimde yapmaya devam edecektir. Hep beraber göreceğiz ne olacak" dedi.

DHA