Sözcü Plus Giriş

Beratcan’ın annesi cezaevi yolunda

Savcının itirazı üzerine gözaltına alınan anne Türkan Karakütük adliyeye sevk edildi. Katil zanlısının polisteki ilk ifadesi de ortaya çıktı.

Güncellenme: 12:19, 31/03/2016
Beratcan’ın annesi cezaevi yolunda

Tuzla Orhanlı Tepeüstü Mahallesi'nde ormanlık alandaki su kanalında kaçırıldıktan 15 gün sonra cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün öldürülmesine ilişkin soruşturmada, savcının talebi üzerine, daha önce sevk edildiği mahkemece serbest bırakılan anne Türkan Karakütük hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Karar sonrası anne Karakütük yeniden gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.  Savcının itirazı üzerine, hakkında tutuklama kararı verilen Türkan Karakütük, hükmün yüzüne okunmasının ardından cezaevine gönderilecek.  Öte yandan katil zanlısı Ersin Kaşıkçı’nın da Beratcan’ın cesedi bulunmadan verdiği polisteki ifadesinde ağladığı ve “Çocuğum gibi severdim aramalara ben de katılayım” dediği ortaya çıktı.

FOTO:DHA – Türkan Karakütük yeniden gözaltına alındı.

Beratcan Karakütük soruşturmasında katil zanlısı servis şoförü Ersin Kaşıkçı ve annesi Türkan Karakütük, önceki gün “tutuklama” talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, mahkeme Kaşıkçı'yı tutuklayıp cezaevine gönderirken, şüpheli anne serbest bırakılmıştı. Ancak soruşturmayı yürüten savcı, anne Türkan Karakütük'ün serbest kalması üzerine, kararı veren Anadolu 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, “tutuklamaya yönelik yakalama kararı” çıkarılmasını talep etti. Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği ise bu talebi reddederek, itiraz dilekçesini değerlendirilmek üzere bir üst mahkeme olan Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderdi. Savcının itirazını inceleyen Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği, talebi yerinde görerek, anne Türkan Karakütük hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

ANNE TÜRKAN YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Önceki gün serbest bırakıldıktan sonra Ataşehir'deki bir kadın sığınma evinde kaldığı öğrenilen Türkan Karakütük, Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin savcının talebi üzerine verdiği “tutuklamaya yönelik yakalama kararı” üzerine polis ekibi tarafından akşam saatlerinde gözaltına alındı. Anne Karakütük, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra saat 23.00 sıralarında Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

FOTO:SÖZCÜ – Türkan Karakütük ikinci kez adliyeye sevk edildi.

“HABERİM YOKTU”

Karakütük’ün annesi, Emniyet’teki işlemlerin ardından adliyeye gönderildi. Savcının itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan Türkan Karakütük, hakim karşısına çıkacak. Türkan Karakütük, hükmün yüzüne okunmasının ardından cezaevine gönderilecek. Nezarethanede geceyi ağlayarak geçiren Karakütük, Emniyet çıkışında, “Oğlunuzun ölümünden haberiniz var mıydı” sorusuna, “Yoktu” yanıtını verdi.

FOTO:DHA – Ersin Kaşıkçı’nın ilk ifadesinde Beratcan için “Onu çocuğum gibi severdim” dediği öğrenildi.

“ÇOCUĞUM GİBİ SEVERDİM”

Öte yandan katil zanlısı Ersin Kaşıkçı’nın Beratcan’ın cesedinin bulunmasından önce ilk gözaltına alındığında emniyette ağladığı ve “Çocuğum gibi severdim aramalara ben de katılayım” dediği ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi:07:51,