Sözcü Plus Giriş

Beton blok yola devrildi, sürücüler ölümden döndü

Beton blok yola devrildi, sürücüler ölümden döndü

Güncellenme: 10:16, 27/02/2016
Beton blok yola devrildi, sürücüler ölümden döndü

Soner HASIRCIOĞLU İSTANBUL, (DHA) TOPKAPI alt geçitinin yan duvarlarındaki beton blok henüz bilinmeyen bir nedenle yola devrildi. Seyir halindeki iki araç kaza yaptı.
Olay, Topkapı alt geçiti Onuncu Yıl Caddesi`nde saat 04.30 sıralarında meydana geldi. Topkapı Kavşağı alt geçidindeki beton blok yola devrildi. Devrilen bloğu farkeden bir servis minibüsünün şoförü son anda aracını durdurarak beton bloğa çarpmaktan kurtuldu. Ancak arkadan gelen Nurullah Asna, kullandığı 34 AV 0156 plakalı aracıyla minibüse arkadan çarptı. Sürücüler durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Kaza yerine gelen trafik polisleri zabıtadan ve karayolları ekiplerinden yardım istedi. Karayolu ekipleri beton bloğu vinç yardımıyla devrildiği yerden kaldırılarak yolda temizle çalışması yaptı.
DUVAR YIKILMIŞ
Nurullah Asna, "Biz arabada dört kişiydik. Bu duvar yıkılmış, bir taksi son anda kıl payı kurtulmuş. Biz de dönerken duran servis minübüsene çarptık. Biz burada kusursuz ve hatasısız. Duvarla bitişiktik yani servis olmasa bile çarpıyorduk" dedi.
4 YIL ÖNCE DE BENZER BİR KAZA YAŞANMIŞTI
Aynı yerde 2012 yılının nisan ayında da benzer bir kaza yaşanmıştı. Topkapı altgeçitinde beton blok bir aracın üzerine düşmüş, kazada 1 kişi hayatını kaybetmişti.
Polis ekipleri kaza yapan aracı çekici yardımıyla kaldırarak olayla ilgili soruşturma başlattı.
DHA