Betül ve Furkan’ın Tarçın’ı kayboldu

Soma'da 301 madencinin yaşamını kaybettiği facianın yıldönümünde ziyaret ettiği babası Ali Yüksel'in mezarını başına bıraktığı mektupla Türkiye'yi ağlatan 8 yaşındaki Betül Yüksel'in can dostu Tarçın kayboldu.

Betül ve Furkan’ın Tarçın’ı kayboldu

Betül facianın birinci yıldönümünde anne, baba ve kardeşi ile köpeği Tarçın’ı resmedip, mektuba, “Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle babacım. Ben pilot olacağım. Senin yüzünü kara çıkarmayacağım. Söz veriyorum. Seni hepimiz çok özledik baba. İyi ki varsın babacığım. Yeni köpeğim Tarçın’ı çok sevdiğini umuyorum” yazmıştı. Betül’ün hayallerinden yola çıkılarak bir kampanya yapılmış ve tüm Somalı madenci çocuklarının hayallerini gerçekleştirilmişti. Soma’nın simgesi haline gelen Betül ve ikizi Furkan’ı THK gökyüzüne çıkarmıştı… Pilotluk eğitimi sözü vermişti.

mektup

TARÇIN KAYBOLDU

Betül ile Furkan’ın sahiplendiği Tarçın, kayboldu. Yüksel ailesi, Tarçın’ın fotoğraflarını sosyal medyada yayınlayarak, bulanların 0536 255 32 19 numaralı telefonu arayıp kendileriyle irtibata geçmesini istedi.

tarcin-ic-foto

 

tarcin-ic-foto-2

“Bu uçuş babama…”

THK’nın hayallerini gerçekleştirdiği minik Betül babasına mektubunda, “Ben pilot olacağım. Senin yüzünü kara çıkarmayacağım. Söz veriyorum. Seni hepimiz çok özledik baba. İyi ki varsın babacığım. Yeni köpeğim Tarçın'ı çok seveceğini umuyorum” diye yazmış, ilk uçuşunu da babasına hediye etmişti.
betul-880

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...