Beyaz Fırtına-2016 Tatbikatı, Bozcaada ziyaretiyle son buldu

Beyaz Fırtına-2016 Tatbikatı, Bozcaada ziyaretiyle son buldu

Beyaz Fırtına-2016 Tatbikatı, Bozcaada ziyaretiyle son buldu

DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edilen 'Beyaz Fırtına-2016' tatbikatının başında ilk ziyaretini Gökçeada'ya gerçekleştiren Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, tatbikatın son gününü ise Bozcaada ziyaretine ayırdı.
Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edilen 'Beyaz Fırtına-2016' tatbikatı, Bozcaada ziyaretiyle son buldu. Liman ziyareti, Deniz Kurmay Yarbay Arif Çırtlık komutasındaki 'TCG Salihreis' firkateyni ve ismini adadan alan Deniz Binbaşı Güvenç Uysal Komutasındaki 'TCG Bozcaada' korvetinin ada açıklarında demir atmasıyla başladı. Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, beraberinde gelen Çanakkale Boğaz Komutanı Tuğamiral Ahmet Serdar Gündoğdu, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken ve gemi personeli ile ilk olarak Ada Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından çocuklara hediyeler vererek sohbet etti.
Ardından Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş'u, 5. Alay Komutanlığı Piyade Birlik Komutanı Piyade Binbaşı Abdurrahim Namtı ve Bozcaada Belediye Başkan Vekili Recep Yalçın'ı ziyaret eden Oramiral Veysel Kösele, son olarak Bozcaada Kır Kahvesinde ada halkıyla bir araya geldi; sohbet etti. Ada halkı da törene yoğun ilgi gösterdi. Zaman zaman alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundu. Oramiral Kösele ve gemiler, ziyaretin ardından limandan ayrıldı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...