Beytüşşebap’ta bariyerleri koruma

Şırnak'ın Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, son günlerde artan bombalı araç saldırılarına karşı, ilçe girişlerine ve güvenlik binalarına kameralı otomatik açılır kapanır bariyer sistemleri kurdu. Sistem ile ilçe merkezine giren araçlar kontrolden geçirildikten sonra ilçe merkezine alınıyor.

Beytüşşebap’ta bariyerleri koruma

Irak sınıra yakın olan ve Kato Dağı eteklerinde bulunan Beytüşşebap İlçesi’nde, terör örgütü PKK’nın olası bombalı araç saldırılarına karşı yeni bir güvenlik sistemi oluşturuldu. Kaymakam Kadir Güntepe’nin girişimi ile ilçenin 4 girişi ile güvenlik binalarına kameralı otomatik açılır- kapanır bariyer sistemleri kuruldu.

FOTO:DHA -

FOTO:DHA –

Kurulan kameralı güvenlik sistemine göre, ilçenin 4 ayrı giriş noktasına gelen araçlar kapalı bariyer ile karşılanıyor.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Araçların bariyer önünde dururken, polisler sürücüden megafonla aracının bagaj ve kapılarını açmasını istiniyor. Araç şüpheli bulunması halinde 50 metre daha ileri çekilerek detaylı aranırken, güvenlik kontrolü yapılan ve plakası sistemden sorgulanan araç, şüpheli değilse bariyer açılarak aracın ilçeye girişi sağlanıyor.

bariyerlikorum8801İçerisinde torba veya saman bulunan araçlar ise, yine güvenlik tedbirleri kapsamında sahipleri tarafından önce polis gözetiminde torbalara şişler batırılarak kontrol ettiriliyor. İlçe Kaymakamı Kadir Güntepe, bombalı araçlara karşı ilçe merkezinde kurdukları sistem ile ilgili Twitter hesabında, “Bombalı araçlara karşı ilçe girişlerine ve güvenlik binalarımıza kameralı otomatik bariyer sistemleri kurduk. Kontrollü giriş sağlıyoruz” mesajını paylaştı. DHA
bariyerlikoruma8802

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...