Biden’in konvoyunda sıkı güvenlik önlemi!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye'deki temaslarının ardından Atatürk Havalimanı'na geçti. Konvoyun geçişi sırasında sıkı güvenlik önlemi alındı

Biden’in konvoyunda sıkı güvenlik önlemi!

Biden’i havalimanına götüren konvoy saat 18.30’da Yıldız Mabeyn Köşkü’nden ayrıldı. Konvoyun geçiş güzergahı olan  D-100 karayolunda trafik akışı tamamen durduruldu. Güzergah üzerindeki köprü altları, köprü üzerleri ve yol kenarlarında, araçlı ve yaya resmi polis ekipleri bekletildi.

FOTO: CİHAN

 

Merter’e ulaştığında konvoyun arasına motosikletli bir kişi girdi. Zikzak çizerek giden motosiklet sürücüsü için polis telsizinden, “Motorlu kişinin durdurularak kimlik kontrolü yapılması ve hakkında işlem yapılması” yönünde anons geçildi. Bunun üzerine konvoyun en gerisinde olan sivil polis aracı Bahçelievler’de motosikletin önüne geçerek durdurduğu öğrenildi.

FOTO: CİHAN

Konvoy 20 dakikalık yolculuğun ardından Atatürk Havalimanı’na geçti. Biden, Devlet Konuk evinden geçerek uçağına bindi. Uçak saat 19.00 sıralarında hareket etti.

 

FOTO: CİHAN

GÖRÜŞME 2 BUÇUK SAAT SÜRDÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki ikili görüşme saat 15.40’ta başlayarak yaklaşık 2,5 saat sürdü. İkili görüşmenin uzun sürmesi nedeniyle heyetler arasındaki görüşmenin yapılamadığı öğrenildi. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme sonrası ikili kameraların karşısında ortak basın açıklaması da yapmadı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...