Bilal Ekşi kimdir? Nereli? THY’nin yeni patronu Bilal Ekşi oldu!

Bilal Ekşi kimdir? Temel Kotil, bugün yaptığı açıklama ile THY Genel Müdürlüğü görevini bıraktığını açıkladı. Bu açıklamadan sonra Bilal Ekşi'nin THY yeni genel müdürü olacağı iddia edilmişti ve nitekim de öyle oldu. Peki Bilal Ekşi kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Şu an nerede görev yapmaktadır?

Bilal Ekşi kimdir? Nereli? THY’nin yeni patronu Bilal Ekşi oldu!

Temel Kotil’in THY Genel Müdürlüğünü bırakmasının ardından THY’nin yeni patronu Bilal Ekşi oldu. 2005’ten beri THY Genel Müdürlük görevini yapan Temel Kotil, bugün yayınladığı veda mesajı ile görevi bıraktığını açıkladı. Daha önce Sivil Havacılık Genel Müdürü olan Bilal Ekşi yazılı açıklama ile yeni görevini kamuoyuna açıkladı.  Peki Bilal Ekşi kimdir?

BİLAL EKŞİ KİMDİR?

1968 yılı Rize doğumlu olan Bilal Ekşi, Lisans Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldu. İş hayatına Devlet Demiryollarında Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak başlayan Sayın Bilal Ekşi, daha sonra İstanbul Ulaşım AŞ'de Atölye Müdürlüğü görevine getirilerek, Metro ve Tramvay araçlarının alım projesi ile Metro Atölyesinin kurulum projeleri yürüterek önemli ulaşım projelerinin hayata geçirilmesinde etkin rol oynadı.

2003 yılında Türk Hava Yolları A.O.'da Revizyon Atölyeleri Başkanlığı'na getirilen Bilal Ekşi, uçak motoru, iniş takımları ve tüm komponentlerinin bakımlarını yapan bir organizasyona liderlik etti. Başarılı çalışmaları nedeniyle iki yıl sonra THY A.O ‘da Yer İşletmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Sayın EKŞİ, özellikle zamanında kalkış performansının iyileştirilmesine yönelik önemli çalışmalarda bulundu.

2008- 2009 yılları arasında THY Teknik A.Ş ‘de üretimden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 2009- 2010 yıllarında Kıbrıs Türk Havayollarının yeniden yapılandırılması projesi kapsamında KTHY Genel Müdürlüğü, 2010- 2011 döneminde, THY Teknik ve Amerikan Motor üretici Pratt Whitney'in ortak kuruluşu “Turkish Engine Center”da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Bilal Ekşi, 2011 yılının Nisan ayında atandığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevini halen sürdürmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...