Sözcü Plus Giriş

Bilecik’te Kayı sofrası

Bilecik Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi Mahallesi'nde bulunan Edebali Stadında verilen iftar programında 3 bini aşan mahalle sakini, 'Kayı' işareti şeklinde dizilen iftar sofrasında bir araya geldi.

Güncellenme: 15:37, 18/06/2016
Bilecik’te Kayı sofrası

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen iftar programında, mahalle sakinleri iftar coşkusunu yaşadı. Öğleden sonra başlayan hazırlıklar ile Edebali Stadında, Kayı işareti şeklinde dizilen masalarda iftar eden mahalle sakinleri, düzenlenen organizasyonu beğeniyle karşıladı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

İftar programına, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Halil Altıntaş, İl Müftüsü Necati Akkuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, belediye başkan yardımcıları, Mahalle Muhtarı Niyazi Aydın, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

“KURULUŞ VE KURTULUŞ ŞEHİR BİLECİK'E YAKIŞIR BİR SOFRA HAZIRLADIK”

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği iftar programında yaptığı konuşmada, Ramazan ayının, insanların yaşantısında taşıdığı önemine değindi. Ramazan ayının birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, hoşgörü ve paylaşma ayı olduğunu tekrarlayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

“Diriliş, kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan güzide topraklarda ramazan ayını amacına uygun değerlendirme çabası ve gayreti içindeyiz. Kuruluş ve Kurtuluş şehri Bilecik'e yakışır bir sofra hazırladık. Bu sebeple güzel bir havada, güzel bir memlekette, aynı iftar sofrasını büyük bir coşku ve huzur içinde gerçekleştiriyoruz. Öncelikle, bizlere huzur ve barış ortamını sağlayan şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum. Çünkü bizler bugün böyle güzel ortamlarda rahat ve huzur içinde yaşıyorsak, onların sayesindedir. Onun için aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua etmeyi unutmayalım. Bu ortamı bulamayan vatanlarından, memleketlerinden uzak olan kardeşlerimiz için dua edelim ki onlar da kendi ocaklarında, vatanlarında böyle güzel sofralarda barış ve huzur içinde olsunlar. O zaman bu nimetlerin şükrünü bir nevi ifa etmiş oluruz.”

FOTO:İHA

FOTO:İHA

İftar programında ayrıca, Dursun Fakıh İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya, gerek şehir için yaptığı çalışmalar, gerek okullarına vermiş olduğu destekler dolayısıyla çiçek ve hediye takdim etti. Yoğun katılımın olduğu iftar programında çocuklar da kendileri için “Bilecik’te Çocukça Ramazan” konseptinde hazırlanan aktivite ile gönüllerince eğlendi.

Yayınlanma Tarihi:15:22,