Bingöl’den bir acı haber daha

Bingöl’ ün Genç ilçesi’nde dün akşam düzenlenen bombalı araç saldırısında ağır yaralanan bir polis memurunun daha kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi.

Bingöl’den bir acı haber daha

Dün gece, Bingölün Genç İlçesi'nde PKK'lı terörirstler tarafından kaymakamlığın yakınına bırakılan bomba yüklü araç, zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmiş, saldırıda bir polis şehit olurken 6'sı polis, 14’ü sivil vatandaş olmak üzere 20 kişi de yaralanmıştı.Bombalı araç saldırısında ağır yaralanan bir  polis memurunun daha  kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi. Hain saldırıda şehit sayısı ikiye çıktı.

YENİ DETAYLAR ÇIKTI

Öte yandan PKK’lıların Genç ilçesinde dün gece saat 22.30 sıralarında gerçekleştirdikleri saldırının, sadece bomba yüklü aracın patlatılması olmadığı ortaya çıktı. PKK’lı teröristlerin önce Genç ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Genç Kültür Merkezi’nin arkasındaki İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü’nün evine roket ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundukları, hatta kapının önüne kadar gelen 2 PKK’lının polislerin ateş açması sonucu başarılı olamayınca kaçtıkları belirtildi. Kaçan PKK’lılardan birinin yaralandığı ve bu şekilde kaçtığı öğrenildi. Bombalı saldırıda kullanılan traktörden geri kalan parçalar bugün olay yerinden kaldırıldı.

Kaymakam Köklü’nün evine yapılan saldırıdan çok kısa bir süre sonra, PKK’lıların bu kez 50 metre uzaklıkta bulunan Cumhuriyet Caddesi üzerinde park halinde olan bomba yüklü bir traktörü, zırhlı polis bir aracının geçişi sırasında infilak ettirdikleri belirtildi. Patlamanın etkisiyle caddenin iki yanında bulunan Genç Mesleki ve Anadolu Lisesi ve İnönü Ortaokulu’nda büyük hasarlar meydana geldi. Patlama noktasının hemen karşısında bulunan Genç Kültür Merkezi’nin ön cephesi ise yıkıldı. İlçedeki bir çok ev ve işyerinde maddi hasarlar oluştu. Bazı işyerlerindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Saldırının yaşandığı ilçede güvenlik önlemleri artırırken, ilçe kırsalında operasyon başlatıldı. İlçe kırsalında bazı noktalarında ise dumanların yükseldiği görüldü. Saldırıdan sonra Genç ilçe merkezine yaklaşık 12 saattir enerji verilemediği öğrenildi.

Genç ilçesinde dün gece PKK’lıların gerçekleştirdiği bomba yüklü araç saldırısında şehit olan polis memuru Hakan Akdere’nin cenazesi bugün Bingöl Havalimanında yapılacak uğurlama töreninden sonra memleketi Kahramanmaraş’a gönderileceği belirtildi. Şehit polis memuru Akdere’nin evli ve bir çocuk babası olduğu belirtildi. (DHA)

İLGİLİ HABERBingöl'den kahreden haber: 1 polis şehitBingöl'de bombalı saldırı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...