Sözcü Plus Giriş

Bingöl’ün 2 köyünde sokağa çıkma yasağı

Bingöl'ün Genç İlçesi'ne bağlı Sağgöze ve Geyikdere köylerinde PKK'lılara yönelik yapılacak operasyon öncesi sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Güncellenme: 21:38, 21/06/2016
Bingöl’ün 2 köyünde sokağa çıkma yasağı

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Genç İlçesi’ne bağlı Sağgöze ve Geyikdere köylerinde bugün saat 22.00’den itibaren sokağa çıkma yasağının uygulanacağı duyuruldu. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“Genç İlçesi’nin güney dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla, Genç İlçesi Sağgöze ve Geyikdere köyleri arasında kalan bölgede, operasyonel faaliyet planlanmıştır. Bakanlar Kurulu Kararı ile 01 Mart-01 Eylül 2016 tarihleri arasında ‘Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi’ ilan edilen Sağgöze köyü bölgesinde operasyonlar devam etmekte olup, bölgeye sivil vatandaşların girmesi yasaklanmıştır. Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, Genç İlçesi’ne bağlı olan, Sağgöze ve Geyikdere köyleri ile bağlı mahallelerinde sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 21 Haziran 2016 Salı günü saat 22.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması, kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”
İHA

Yayınlanma Tarihi:21:31,