Bize özel ‘meraklar’

Yaşanan herhangi bir olaydan sonra toplumda artık bir refleks haline gelen 'merak' ilginç görüntüler ortaya çıkmasına neden oluyor. İntihar girişimi, yangın, kavga, arama-kurtarma çalışmaları, zanlı ya da mağdurla selfie yapmak ve hatta trafik kazasını seyretmek için durup karşı şeridi tıkayan sürücüler... O an öncelikli yapılması gerekenleri bir kenara bırakıp garip bir şekilde olay yeri önünde selfie yapmak, yaralı ya da cesetlerle fotoğraf çekilmek ne yazık ki toplumumuzun vazgeçilmez bir alışkanlığı haline geldi... İşte hafızalardan silinmeyen o anlardan bazıları;

Bize özel ‘meraklar’

Son olarak dün kaydedilen bu görüntü içinde bulunduğumuz durumun ne kadar vahim olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi…

İzmir Halkapınar’daki derede dün bir erkek cesedi görüldü. Polis olay yerine geldi. Onlarca meraklı da dere kenarında toplandı. Cesedin çıkarılışını izleyip cep telefonlarıyla da bol bol fotoğraf çektiler. Polis “Cesedin neyini merak ediyorsunuz?” diye tepki gösterdi ama kimse umursamadı.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Ölüm anını görmek için dükkan camına üşüştüler

Adana’da 74 yaşındaki Ramazan Akyürek kendisine bir kamyonetin çarpması sonucu geçtiğimiz gün hayatını kaybetti. Vatandaşlar Akyürek’in vefat ettiği feci sahneyi görmek için güvenlik kamerasının bulunduğu dükkanın camına üşüştü. Daha sonra polis uyararak vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

İSTANBUL – Polis bile bunu yaparsa…

2014 yılında Boğaziçi Köprüsü Avrupa – Anadolu yönünde sabah saatlerindeki intihar girişimi sırasında Polis intihar eden kişiyle özçekim yaparken görüntülenmesi büyük tepki çekmişti…

kopru-polis-selfie

SERİ KATİLLE SELFIE

2013 ve 2016 yıllarında işlediği seri cinayetlerle Türkiye’nin korkulu rüyası haline gelen Atalay Filiz ile onu yakalayan polislerin selfieleri hâlâ akıllarda… Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla birlikte polis memurları hakkında soruşturma başlatılmıştı.

atalay-filiz-selfie

TELEFONLARA SARILIP ‘ATLAYACAKSAN ATLA’ DEDİLER

Bolu’da geçtiğimiz Eylül ayında maddi sorunları olduğunu iddia ederek 6 katlı binanın çatısına çıkan bir vatandaşa ‘Atlayacaksan atla’ diye bağırarak tepki gösterip cep telefonuyla o anları kaydedenler böyle görüntülenmişti.

bolu-intihar-girisimi-880

FOTO: DHA

BOMBA MERAKI!

İstanbul Zeytinburnu’nda 2015 yılının Ocak ayında meydana gelen olay kelimenin tam anlamıyla akıllara durgunluk verir cinstendi. Şüpheli bir çanta bomba uzmanı ekipleri tarafından fünye ile patlatılırken onlarca kişi hayatını hiçe sayarak olay yerine toplanmıştı.

bomba-meraki

İLGİLİ VİDEOŞüpheli çantaya meraklı vatandaş ilgisiŞüpheli çantaya meraklı vatandaş ilgisi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...