Bodrum Dans Festivali'nde renkli görüntüler

Bodrum Dans Festivali'nde renkli görüntüler

Bodrum Dans Festivali'nde renkli görüntüler

BODRUM'da bu yıl 17'ncisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Dans Festivali, kortej yürüyüşü ardından yerli ve yabancı grupların etkinliğe renk katan çeşitli gösterileriyle sürdü.
Bodrum Dans Kulübü tarafından düzenlenen ve 24-29 Mayıs tarihlerini kapsayan festivalin dün akşamki programı kortej yürüyüşle başladı. Kumbahçe Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, gösterilerin yapılacağı Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde sona erdi. Yöredeki deve güreşi geleneğine hitaben yürüyüşe bir de deve getirildi. Kuzey hendeğindeki program ise, seremoniyle başladı. Ülke bayraklarını taşıyanlar geçiş yaptı. Festivalde katkıda bulunanlara plaket verilip, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci,17 yıl önce Bodrum turizmini tanıtmak için yola çıktıklarını anlatırken, "Bugün Avrupa'ya yayıldık. 17 ülkeden gönüllüler ile birlikte yürütülen organizasyon UNESCO logosu taşımaya hak kazandı. Bizlere destek olanlara teşekkür ediyoruz" dedi.
SAHNEDE SÜRPRİZ KONUK
Seremonide sahnede beliren bir sokak köpeği, ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Köpek, dansçıların arkasından gelip aralarından geçerek sahneye çıktı. Sunucunun 'Sürpriz misafirimiz" dediği ve gülüşmelere neden olan köpek, güçlükle sahneden indirildi. Sahneden indirilen köpek, gösterinin sonuna kadar alanda durdu. Seremoni sonrasında gösterilerde ilk olarak festivalin hazırlanmasında yer alan 17 ülkeden 30 gönüllünün yaptığı danslar sunuldu. Sonra Kübalı grupla devam eden gösterilerde, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Moder Dans Bölümü öğrencileri de sahne aldı. Yaklaşık bin 200 kişinin izlediği gösterilerde dansçılar uzun süre alkışlandı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...