Sözcü Plus Giriş

BODRUM'da şehir stadında yapılan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, lise öğrencilerin renkli dans gösterileriyle, coşkuyla kutlandı.
Bodrum'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları şehir stadında yapıldı. Yerli ve yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği kutlamaları, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 1500 kişi izledi. Güneşli ve sıcak hava altında düzenlenen etkinliklere 5 liseden yaklaşık 570 öğrenci katıldı. Gümbet Ayşe Gül Sevim Rüştü Kaynak Lisesi, Bodrum Anadolu Lisesi ve Kanuni Sultan Süleyman Lisesi öğrencilerinin Türkçe pop müziği eşliğinde dans gösterileri beğeniyle izlendi.
Akın Rüştü Fetvacı'nın eğitiminde çalışmalarını sürdüren Karya Çiçekleri adlı halk oyunları ekibi ise yöresel oyunlardan Çökertme, Harmandalı, Kerimoğlu ve Tosun Mehmetim isimli oyunları sergiledi. Çocuklar, dakikalarca ayakta alkışlandı. Yıl içinde düzenlenen liseler arası çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, kutlamalarda protokol üyerince ödüllendirdi. Yaklaşık iki saat süren kutlamalar, öğrencilerin dev Türk bayrağı açmasıyla sona erdi.

DHA