Sözcü Plus Giriş

Bolu Dağı Tüneli, TIR yangını nedeniyle ulaşıma kapandı (2)- Yeniden

Bolu Dağı Tüneli, TIR yangını nedeniyle ulaşıma kapandı (2)- Yeniden

Güncellenme: 10:31, 22/03/2016
Bolu Dağı Tüneli, TIR yangını nedeniyle ulaşıma kapandı (2)- Yeniden

BOLU Dağı Tüneli'nin Ankara yönünde giden tekstil yüklü TIR'da yangın çıktı. Yangın nedeniyle Ankara yönü ve dumanla kaplanan İstanbul yönü ulaşıma kapatıldı.
Yangın, saat 08.30 sıralarında TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara yönünde seyreden Mustafa Yıldırım yönetimindeki 35 HC 56 18 plakalı tekstil ürünü yüklü TIR'da çıktı. İstanbul'dan Giresun'a tekstil malzemesi götüren TIR'ın motor bölümü bir anda alev aldı. Ön taraftan yükselen alevleri gören Mustafa Yıldırım, tünel içinde TIR'ı durdurarak dışarıya çıktı. Yangını fark eden tünel kontrol merkezindeki görevliler iftaiyeye haber verdi. Tünel itfaiyesi ile birlikte Bolu ve Kaynaşlı belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Bu sırada tünelin Ankara yönü ulaşıma kapatıldı. Ardından tamamen dumanla kaplanan İstanbul yönü de ulaşıma kapatıldı. İstanbul'a giden araçlar Abant Gişeleri'ne, Ankara yönüne gidenler de Kaynaşlı Gişeleri'nden D-100 Karayolu'na yönlenidirildi.
İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Ancak TIR, büyük oranda yanarak kullanılmaz hale geldi. TIR sürücüsü Mustafa Yıldırım, tünelde seyrederken motor bölümünün bir anda alev aldığını söyleyerek, "Hemen sağ tarafta durdum. Kendimi dışarıya attım. TIR tamamen yandı" dedi.
Yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

 

DHA