Sözcü Plus Giriş

Boşanmak istediği eşinin `kızımı aç bırakıyor` iddiasıyla gözaltına alındı

Boşanmak istediği eşinin `kızımı aç bırakıyor` iddiasıyla gözaltına alındı

Güncellenme: 12:31, 27/02/2016
Boşanmak istediği eşinin `kızımı aç bırakıyor` iddiasıyla gözaltına alındı

Fatih KARAÇALI ADANA, (DHA) – ADANA`da 34 yaşındaki Meryem Çirkin, boşanma davaları süren eşi 38 yaşındaki Ordubeyi Çirkin`in "Kızımıza şiddet uyguluyor, aç bırakıyor" iddiası üzerine gözaltına alındı. Eşinin kendisine iftira attığını ileri süren Meryem Çirkin, "Ben şiddetten kurtulmak için boşanmaya çalışıyorum. Çocuğumun velayeti bende olduğu için sürekli iftira atıp şiddet uyguladığımı ileri sürüyor. Ayrıldım, yine kurtulamadım" dedi.
Merkez Yüreğir İlçesi`nin Yavuzlar Mahallesi`nde oturan Meryem Çirkin 6 yaşındaki kızlarına rağmen kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle eşi Ordubeyi Çirkin`e boşanma davası açtı. Yerel mahkeme çiftin kızlarının velayetini anneye verip boşanmalarına karar verdi ancak Ordubeyi Çirkin, karara itiraz edince dosya Yargıtay`a gönderildi.
Boşanma davaları henüz kesinleşmeyen Ordubeyi Çirkin, eşinin kızına şiddet uyguladığını iddia ederek şikayetçi oldu.
Çirkin, eşinin ilkokul 1`inci sınıf öğrencisi olan kızı ile ilgilenmediğini, şiddet uygulayıp aç bıraktığını ileri sürdü. Çirkin`in iddiaları üzerine polis Meryem Çirkin`i evinden aldı. Kızı ile birlikte Adli Tıp Birimi`ne götürdü. Ordubeyi Çirkin`in iddialarının doğru olup olmadığının belirlenmesi için de küçük kız, sağlık kontrolünden geçirildi.
Eski eşine tepki gösteren Meryem Çirkin, "Ben yıllarca bu adama katlandım. Ayrıldım kurtulamadım. Kızımın velayeti bende, onu geri alabilmek için iftira atıyor. Ben kızımı aç bırakıyor, şiddet uyguluyormuşum. Asıl ben şiddetten kurtulmak için boşanmaya çalışıyorum. Ben de ona karşı dava açacağım" diye konuştu.
DHA