Sözcü Plus Giriş

Bursa’da şizofreni hastası bıçakla ailesini rehin aldı

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi’nde, 31 yaşındaki şizofreni hastası İsmail D., annesi, anneannesi ve kız kardeşini bıçakla rehin aldı. Elindeki muşta ve bıçak ile zaman zaman pencereden çıkarak tehditler savuran ve "Hz. Adem'in soyundan geldim" diyen İsmail D., polis operasyonuyla gözaltına alındı.

Güncellenme: 18:30, 31/08/2016
Bursa’da şizofreni hastası bıçakla ailesini rehin aldı

Olay, merkez Osmangazi İlçesi Ulu Mahalle Takunyacılar Sokak’ta meydana geldi. 4 yıldır şizofreni tedavisi gören İsmail D., birlikte yaşadığı annesi, kız kardeşi ve anneannesiyle tartıştı.

Zaman zaman saldırgan davranışlar sergilediği bildirilen İsmail D., odasından aldığı bıçak ve muşta ile evin kapısını kilitleyerek ailesini rehin aldı. rehin8802

İsmail D.'nin pencereden çıkarak tehditler savurması üzerine mahalle sakinlerini durumu polise bildirdi.
Haber verilmesi üzerine polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak vatandaşları uzaklaştırdı. Bir polis memuru da İsmail D.’nin bulunduğu pencerenin karşısındaki apartman balkonuna çıkarak ikna çabalarına başladı. İsmail D., kendisini ikna etmeye çalışan polise öpücük yollayarak, “Ben Hz. Adem’in soyundan geldim. Bizim soyumuz topraktan geliyor. Ben has Türküm, uçmaya çalışanlarla işim yok. Allah birdir” dedi.

İSTEKLERİ ŞAŞIRTTI

rehin880145 dakika süren rehine krizinde polis ve İsmail Deniz arasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Rehineleri serbest bırakmak için şart koşan Deniz'in rehinelere karşılık sardalya ve tavuk ciğer istemesi herkesi şaşırtıp tebessüm ettirdi. Polisle anlaşamayan Deniz içeri girdiğinde çığlıklar gelince polis eve biber gazıyla operasyon yaptı. Uzun namlulu silahlarla evin önünde bekleyen polis ekipleri daire kapısını rehinelerden birinin açmasıyla içeriye girdi. O sırada camdan diğer polislerle konuşan İsmail Deniz etkisiz hale getirilip dışarıya çıkarıldı.

İsmail D. pencerede konuşurken annesi kapıyı açarak polisleri içeriye aldı. Eve giren ekipler, İsmail D.'yi etkisiz hale getirerek evin dışına çıkardı. Ancak, sokağa indirilen İsmail D. sinir krizi geçirip polislere zorluk çıkarınca sağlık ekibi tarafından iğne yapılarak sakinleştirildi. İsmail D. 112 Acil Servis ambulansıyla Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, evde rehin alınan yakınları da sağlık kontrolünden geçirildi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. DHA İHA

Yayınlanma Tarihi:17:23,