Sözcü Plus Giriş

Balıkesir’in Manyas İlçesi’nde Salur Çok Programlı Anadolu Lisesi  son sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Büşra Ülker, kalp krizinden hayatını kaybetti. Arkadaşları karnelerini alırken kendisi toprağa verilen Büşra’nın geçen hafta okulda temsili olarak düzenlenen mezuniyet töreninde çekilen fotoğrafı anı olarak kaldı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Manyas’ta bir fabrikada işçi Gürbüz ve Zeynep Ülker çiftinin iki kız çocuğundan büyüğü Büşra Ülker, Salur Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni bu yıl bitirecekti. Kalp rahatsızlığından tedavi gören ve geçen  hafta okulda düzenlenen temsili mezuniyet törenine katılan Büşra Ülker, eğlendiği arkadaşları ve öğretmenleri ile günün anısına fotoğraf çektirdi.

Rahatsızlığına rağmen oruç tutan Büşra, geçen perşembe akşamı annesinden tatlı yapmasını istedi.  Annesi tatlı almak için hazırlık yaparken kalp krizi geçiren Büşra, yakınları tarafından kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Arkadaşlarının karne aldığı gün Büşra Ülker’in cenaze namazı kılındı ve Boğazpınar Mahalle  mezarlığında toprağa verildi. Evlat acısıyla yıkılan Zeynep ve Gürbüz Ülker çiftini akrabaları ve ölen Büşra’nın okul arkadaşları teselli etmeye çalıştı. (DHA)