Cep telefonu gaspına 8 yıl 4 ay hapis

Cep telefonu gaspına 8 yıl 4 ay hapis

Cep telefonu gaspına 8 yıl 4 ay hapis

Doğan BİLMEZ KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ’de 16 yaşındaki Ş.O.’nun telefonunu bıçak tehdidiyle gasp ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan temizlik işçisi 40 yaşındaki Murat Y., 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Olay, geçen Ağustos’ta merkez Melikgazi İlçesi Seyitgazi Mahallesi’ndeki Gültepe Parkı’nda meydana geldi. Bir arkadaşını acil araması gerektiğini söyleyen temizlik işçisi Murat Y., Ş.O.’dan cep telefonunu istedi. Aldığı telefonla birkaç kişiyi arayan ancak ulaşamadığını söyleyen Murat Y., daha sonra telefonu vermedi. İddiaya göre ekmek bıçağıyla Ş.O.`yu tehdit eden Murat Y., "Telefonunu alıyorum. 15-20 dakika sonra geleceğim. Kimseye söyleme" dedikten sonra ortadan kayboldu. Murat Y. daha sonra, cep telefonunu bir bayiye 100 TL karşılığında sattı. Çocuğun durumu ailesine anlatması ve savcılığa suç duyurusunda bulunulması üzerine, şüpheli Murat Y., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında, tutuklu sanık Murat Y. ve mağdur O.Ş. ile annesi B.O. hazır bulundu. Mahkemedeki savunmasında suçlamaları kabul etmeyen ve olay tarihinde ailevi sorunları olduğunu ileri süren sanık, "Paraya ihtiyacım vardı. Ailevi sorunlar yaşıyordum. Bu sorunlardan dolayı eşim evi terk etti. Telefonu 100 TL’ye sattım ancak, telefonun IMEI numarasından sahibini bulup geri verecektim. Kötü bir amacım yoktu. Ben sadece ailemi korumak için arkadaştan yardım istedim. Pişmanım" dedi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...