Kılıçdaroğlu’ndan Binali Yıldırım’a ilk çağrı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı'nda konuştu.

Kılıçdaroğlu’ndan Binali Yıldırım’a ilk çağrı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Binali Yıldırım'ın “en düşük profilli adam olarak tarihe geçtiğini” savundu ve malvarlığını açıklamasını istedi. Kılıçdaroğlu, “Bir kayığı olmayan adamın nasıl bugün 30 gemisi var? Nasıl bu servete sahip oldu öğrenmek istiyorum. Binaliye çağrı yapıyorum, kendinin, yakınlarının, ailenin malvarılğını lütfen açıkla” dedi. Kılıçdaroğlu partisinin TBMM'deki grup toplantısında şu mesajları verdi:

DOKUNULMAZLIK

CHP’de fezlekesi en fazla olan benim. Bizim de kalktı, korkuyor muyuz? Korkmayacağız, yılmayacağız? Demokrasi için bedel ödeyeceğiz, bir baskı rejimi bütün alanlarda geliyor. Türkiye'nin üzerinde karabulutların olduğunu kimse unutmasın. Hapse atarlarmış. Atmazsanız namertsiniz. Çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye'yi bırakmayacaksak niye siyaset yapıyoruz. Onların amacı farklıydı, acaba CHP’yi nasıl köşeye sıkıştırırız.

KUZEY KORE MODELİ

AKP kongre yaptı. Tam bir Kuzey Kore modeli. Askeri disiplin, ağla ağlıyorlar, gül gülüyorlar, alkışla alkışlıyorlar. Ama biz ülkeye demokrasi getireceğiz diyorlar. Binlerce kişi aklına bir kişiye kiraya vermiş.
Demokrasiyi götürüyorlar. Müslüman ağırlığı olan bir ülkede parti liderini tapınacak konuma getiriyorlar, bunların din anlayışına bakın. Bir adama dokunmak ne zamandan beri ibadet oldu. Erdoğan bizim ikinci peygamberimizdir diyorlar. Firavunlaşan bir yapı var karşımızda. Firavun düzenini yıkacağız.

YILDIRIM TARİHE GEÇTİ

Saray darbesiyle yıktılar, çağırdılar, teslim ol dediler, teslim oldu. Bu 65. Hükümet değil, 1. saray hükümetidir. Önce düşük profilli sonra bıyıklı bir aday arıyoruz dediler. Binali dedi ki, ‘Bin desen binerim, in desen inerim, benden düşük profilliyi bulamazsın, ben zaten bıyıklıydım, endişe etme’ dedi. Kurulan 1. saray hükümetinin başbakanı, en düşük profilli adam olarak tarihe geçmiş oldu. Saray Hükümeti diyoruz da, ‘Binali, inali hükümeti’ desek daha doğru olur.

GÖTÜRMESİNİ BİLİYOR

Eski başbakan getirmesini biliyordu, götürmesini bilmiyordu, yenisi hem getirmesini hem götürmesini biliyor. Götürme konusunda Binali’nin eline kimse su dökemez. Ustalığı o saraydan aldı, o onun çırağı. Sen inbinalisin. Malı götürürken gideceksin, nasıl götürdüğü anlatacaksın, ayrılırken huzurdan arka arka ayrılacaksın. Sırtını sakın dönme her an bir bıçak yiyebilirsin. Bunların suç ortaklığı var.

KAN DÖKMEK

Saraydaki emredecek, bunlar yapacak. Yine söylüyorum, bizim kanımızı dökmeden bu sistemi getiremezsin. Kolektif bir suç işliyorlar. Bakanı, başbakanı aynı suçu işliyorlar, anayasanın olmadığı bir düzeni getirmek istiyorlar, Kilis’e düşen bomba, fakirimiz, işsizimiz onların derdi değil.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...