CHP’den gelinlikli protesto

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, AKP'nin verdiği küçük kız çocukları ile evliliğe af önergesini protesto etmek için TBMM Genel Kurulu'na çocuk gelinliği ve yetişkin bir erkeğin giyebileceği damatlık getirdi.

CHP’den gelinlikli protesto

Genel Kurul’da gelinlik ve damatlığı konuşması için görsel olarak kullanmak isteyen İlgezdi’ye AKP’li Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın izin vermedi. Sözcü’ye konuşan İlgezdi, daha önce de pek çok vekilin Genel Kurul’da görsel malzeme kullandığına dikkat çekerek, “AKP’liler çocuk gelinliğine tahammül edemedi” dedi.

Çocuk gelinliği ile yetişkin bir erkek bedenine göre olan damatlık takım elbiseyi ‘iki beden arasındaki uçurumsal görüntüyü ortaya koymak için’ beraberinde getirdiğini anlatan İlgezdi, “Bir tarafta, okulda olması gereken, oyun oynaması gereken bir kız çocuğu, diğer tarafta ise bu çocuğu teslim ettikleri o kocaman sapkın bedeni temsil ediyordu o kıyafetler. Konuşmamın sonuna doğru bu görselleri kullanacaktım. Ama AKP’li başkan vekili buna bile tahammül edemedi” dedi.

Milli bir bayramını çocuklara hediye eden tek ülkenin Türkiye olduğuna da vurgu yapan, Atatürk’ün “Vatanı korumak, çocukları korumaktır’ sözünü hatırlatan İlgezdi, ‘AKP’lilerin verdiği o önerge Gazi Meclis’e, çocuklara milli bayram hediye eden Atatürk’ün Meclisine yakışmadı” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...