Sözcü Plus Giriş

CHP’li Böke: “Türkiye’yi teröre alıştırmayacağız”

CHP üst düzey yönetimi ve örgüt temsilcileri İstanbul’da patlama olduğu haberini “Genişletilmiş İl Başkanları” toplantısı sırasında öğrendi.

Güncellenme: 15:00, 19/03/2016
CHP’li Böke: “Türkiye’yi teröre alıştırmayacağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'nun başkanlığında olağanüstü toplanan Merkez Yönetim Kurulu toplantısından “Türkiye'yi teröre alıştırmayacağız” kararı alındı.

Başak KAYA / ANTALYA

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke patlama ve MYK'da alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DÜNYA İLE PAYLAŞIYORUZ: Yine ölüyoruz. Terör bugün bir kez daha bizden çok değerli canlarımızı aldı. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifa ve milletimize ve tüm sevenlerine de derinden başsağılığı ve sabır diliyoruz. Yararlıların arasında yabancı misafirlerimiz de varmış. Bu acil şifa dileğimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz. Terör kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, hedefi ne olursa olsun bir insanlık suçudur. Terörü kuvvetle lanetliyoruz ve terörü Türkiye'nin kucağına bırakmış olan herkesi de acilen sorumluluğa davet ediyoruz.

BİR KEZ DAHA SORUYORUZ: Tüm vatandaşlarımızla birlikte yüksek sesle bir kez daha soruyoruz, Türkiye'yi bu terör bataklığına ve her gün canlarımızı kaybetmeye itmiş olan yol hangi yoldur ve sorumlusu kimdir. Daha bu hafta yaptığımız basın açıklamasında şu sözleri ifade etmiştik. Bugün beylik laflarla büyük nutuklar atıp bir sonraki bombanın canlarımızı almasını mı bekleyeceğiz yoksa terörün nedenlerini, sorumlularını ve alınacak önlemleri ilk iş olarak ele alıp bir şeyleri değiştirecek miyiz?

BEYLİK LAFLAR VE HAMASET: Bu sorunun üzerine biz yine canlarımızı kaybettik, biz yine beylik laflarla nutuk atan siyasi sorumluları dinledik, biz bir kez daha hamasetle karşı karşıya kaldık. Oysa ki çok açık bir talebimiz var acil önlem alınarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. Hergün kaybettiğimiz canları korumakla yükümlü olan bir hükümet var. Bütün siyasi sorumluları bu olay karşısında yeniden kendi siyasi sorumluluklarını değerlendirmeye bir kez daha davet ediyoruz.

ALIŞTIRMAYACAĞIZ: Türkiye teröre alışmayacak. Alıştırmayacağız. Türkiye terörü kanıksamayacak. Kanıksatmayacağız. Terörü normalleştirmenize izin vermeyeceğiz. Siyasi sorumlular siyasi sorumluluklarını yerine getirsin.