CHP'li Cankurtaran: Kuzey Kore yönetimi 'Biz bile bu kadarını zor başardık' diye kıskanmıştır

CHP'li Cankurtaran: Kuzey Kore yönetimi 'Biz bile bu kadarını zor başardık' diye kıskanmıştır

CHP'li Cankurtaran: Kuzey Kore yönetimi 'Biz bile bu kadarını zor başardık' diye kıskanmıştır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AK Parti 2'nci Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının ayakta dinlenmesiyle ilgili "Batı, yollarımızı köprülerimizi kıskanıyor mu bilemem ama AKP kongresindeki tek sesliliği görünce Kuzey Kore yönetimi, 'Biz bile bu kadarını zor başardık' diye kesin kıskanmıştır" dedi.

"AKP KONGRESİNDEKİ MANZARALAR BİRİLERİNİ ÇOK KISKANDIRMIŞTIR"

CHP'li Cankurtaran, Binali Yıldırım'ın genel başkanlığa seçildiği AK Parti 2'nci Olağanüstü Büyük Kongresi'ne ilişkin değerlendirmelerinin yer aldığı yazılı bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongreye gönderdiği mesajın, salonda AK Partililer tarafından ayakta dinlenmesine değinen Cankurtaran, "Batı, Erdoğan'ın birkaç gün önce dediği gibi metromuzdan yollarımızdan köprülerimizden dolayı kıskanıyor mudur bilemem. Çünkü bir çoğu bunları 100 yıl önce tamamlamış zaten. Ya da Ütopya adlı bir Twitter kullanıcısının 'Adamlar uzayda meteora roket indiriyor, ama bizi kıskanıyorlar neden? Çünkü Japonların yaptığı köprüden Almanların arabalarıyla geçiyoruz' yazdığı mesajındaki nedenden de kıskanıyor olabilirler. Ancak dün AKP kongresindeki manzaralar ve söylemler kesinlikle birilerini çok kıskandırmıştır. Özellikle Kuzey Kore yönetimi AKP kongresindeki tek sesliliği, üyelerinin hazır olda ve ayakta Erdoğan'ın mesajını dinlemesini görünce 'Biz bile bu kadarını zor başardık' diye kesin kıskanmıştır" ifadelerini kullandı."AKP, TAYYİP'İN PARTİSİ OLABİLİR AMA TÜRKİYE ONUN MÜLKÜ OLMAYACAK"

CHP'li Cankurtaran, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 'AK Parti, Tayyip'in partisidir' sözlerine de atıfta bulunarak, "AKP, Tayyip'in partisi olabilir onların tercihi ancak Türkiye Tayyip'in mülkü değildir. Erdoğan'ın 'İster kabul edilsin ister edilmesin, Türkiye'nin yönetim sistemi bu anlamda değişmiştir' demesiyle rejim değişmez. Konumu ne olursa olsun herkes kanunlara ve Anayasa'ya saygı duymalıdır" dedi.

 

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...