Sözcü Plus Giriş

CHP`li Demir: TBMM terörü çözemezse başka parlamentolar bu işi çözme noktasına gelecek

CHP`li Demir: TBMM terörü çözemezse başka parlamentolar bu işi çözme noktasına gelecek

Güncellenme: 16:08, 18/02/2016
CHP`li Demir: TBMM terörü çözemezse başka parlamentolar bu işi çözme noktasına gelecek

 

ANKARA (DHA) – CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında Ankara`daki terör saldırısına ilişkin TBMM`nin terör olaylarına çözüm bulamazsa başka parlamentoların bu işi çözme noktasına geleceğini söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise "Bir dahaki bomba Meclis`te mi yoksa Genelkurmay binasında mı patlayacak?" diyerek bu duruma tepki gösterdi.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, komisyon üyeleri olarak sahte ilaçla ilgili basın toplantısı planladıklarını, ancak dünkü terör saldırısıyla gündemin değiştiğini ve bu konuya değineceklerini belirtti. Demir, TBMM`nin terör olaylarına çözüm bulamazsa başka parlamentoların bu işi çözme noktasına geleceğini belirten Demir, "Meclis Başkanı başta olmak üzere bütün parti gruplarının bu konuyu çözme konusunda öteleyecek ne zamanı ne enerjisi var. Bir an evvel bu konu Meclis`te ele alınmalı" dedi. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de patlamadan sonra hemen yürüyerek olay yerine gittiğini ifade ederek, GATA`da konuştukları servis şoförünün, patlamadan üç otobüsün etkilendiğini ve her otobüste 45-50 kişinin bulunduğunu söylediğini aktardı.

"HÜKÜMET BUNUN HESABINI HALKA VERMEK ZORUNDA. SORUMLULULAR İSTİFA ETMELİDİR"

Patlamadan en çok etkilenen bir otobüsten kurtulan olmadığını düşündüklerini kaydeden Şeker, "Güdülen kin politikaları nedeniyle huzur ve can güvenliği olmayan bireyler haline geldik. Hükümet bunun hesabını halka vermek zorunda. Sorumlular istifa etmelidir" diye konuştu.

"BİR DAHAKİ BOMBA MECLİS`TE Mİ YOKSA GENELKURMAY BİNASINDA MI PATLAYACAK?"

"Hükümetin ölümlere karşı duyarsızlığının ikinci Ankara katliamına zemin hazırladığını" savunan Şeker, "Bir dahaki bomba Meclis`te mi yoksa Genelkurmay binasında mı patlayacak?" diye sordu.

"İKTİDARIN GÜNDEMİNDE SADECE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN OLMASINI İÇİME SİNDİREMİYORUM"

Meclis`te terör sorununun çözümü için hükümeti göreve davet ettiklerini belirten Şeker, 4 siyasi partinin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini kaydetti. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Meclis`in bu konuya yeterli tepkiyi göstermediğini öne sürerek, hastanelerde ve olay yerinde başka partilerin milletvekillerini göremediklerini ve buna üzüldüklerini bildirdi. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "Bir siyasi partinin her gün terör örgütünün ve bebek katilinin propagandasını yapmasını ve bunun karşısında iktidarın gündeminde sadece başkanlık sisteminin olmasını içime sindiremiyorum" değerlendirmesinde bulundu. CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil de kimlik tespitlerinin bir haftayı bulabileceğini ve hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe ettikleri açıklamasında bulundu.
DHA