Sözcü Plus Giriş

CHP’li İnce’den AKP’li eski vekile yanıt!

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 24’üncü dönem Yalova AKP Milletvekili Temel Coşkun’un "Siyasi hayatımın bitmesinde FETÖ parmağı var" açıklamalarında kendi adını da karıştırmasına yanıt verdi. İnce, "Yalova'nın siyasi mevtası Temel Coşkun, beni koşa koşa Pensilvanya'ya giden siyaset arkadaşlarıyla karıştırmış" dedi.

19:04 -
CHP’li İnce’den AKP’li eski vekile yanıt!

AKP Yalova eski Milletvekili Temel Coşkun, geçen hafta yaptığı açıklamada, milletvekilliği döneminde FETÖ mensuplarının hep bir istekle yanına geldiğini söyledi. Örgütün halen aranan ‘Yalova İmamı’ Tayfun Tuna’nın geçmişte kendisine mektup yazdığını da kaydeden Coşkun, “O mektubunda birçok şeyden bahsediyor ama bir yerde de, ‘bize hiçbir konuda yardımcı olmadınız’ diyor. YASİAD’ın açılışına siz gelmediniz. Sizi davet ettiğimiz halde, Muharrem İnce Ankara’dan koştu geldi. Siz gelmediniz’ diyor” dedi.

İLGİLİ HABERMuharrem İnce skandal anketi deşifre ettiMuharrem İnce skandal anketi deşifre etti

Bu konuşmaya yazılı açıklama ile yanıt veren Muharrem İnce, Temel Coşkun'u, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili adayı yapmadığını ileri sürerek, şöyle devam etti:

İLGİLİ HABERMuharrem İnce: Yeter artık yeter kana mı susadınMuharrem İnce: Yeter artık yeter kana mı susadın

“Yalova’nın siyasi mevtası Temel Coşkun, beni koşa koşa Pensilvanya’ya giden siyaset arkadaşlarıyla karıştırmış. Temel Coşkun’un siyasi hayatının bitmesinde FETÖ parmağı varsa, onun yerine seçilen şimdiki AKP Yalova Milletvekilini FETÖ mü seçtirdi? ‘Ne istediler de vermedik’ diyeceksiniz, arsa, arazi vereceksiniz. ‘Kandırıldık’ diyeceksiniz sonra kendinize utanmadan suç ortağı arayacaksınız. AKP- FETÖ ortaklığı bir kandırılma hikayesi değil, karşılıklı çıkar elde etme hikayesidir. AKP iktidarını sürdürürken FETÖ, AKP’nin yardım ve yataklığı sayesinde büyümüştür, güçlenmiştir. Birbirini kandıran eski ortaklar yiyin birbirinizi, beni, bizi karıştırmayın.”  DHA

Son güncelleme: 00:00 26.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more