Sözcü Plus Giriş

CHP’li vekile Almanya’da şok!

CHP Hatay milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi Mevlüt Dudu, Frankfurt Havalimanı'nda Alman polisi tarafından polis merkezine götürülerek sorgulandı. Dudu, dönüş biletini ibraz ettikten sonra serbest bırakıldı.

Fırat TUR
Güncellenme: 09:34, 24/09/2016
CHP’li vekile Almanya’da şok!

CHP milletvekili Mevlüt Dudu, bugün Almanya’da Frankfurt Havalimanı’nda yaşadıklarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Diplomatik pasaportu olmasına rağmen  sorguya çekildiğini belirten Dudu, “Yapılan diplomatik nezaketsizlik ve hukuksuzluktur. Diplomatik pasaportuma karşın, dönüş biletim gösterilince Polis Merkezi'nden bırakılmışımdır. Bu olayı kınıyorum ve Dışişleri Bakanlığımızı gerekli tepki vermeye çağırıyorum” dedi.

İLGİLİ HABERCHP'liler 15 Temmuz Şehitler Parkı olsun dedi, AKP'liler otel istediCHP’liler 15 Temmuz Şehitler Parkı olsun dedi, AKP’liler otel istedi

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi, CHP Hatay Milletvekili ve PM Üyesi Av. Mevlüt Dudu,  Defne Kültür Derneğinin davetlisi olarak Mannheim'de yapılacak Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'ya gitti.  Dudu, bugün saat 14.10'da Frankfurt Havaalanı'na indiğinde, diplomatik pasaportuna karşın Pasaport Kontrol'de “Nereye gidiyorsun? Hangi toplantıya katılacaksın? Bu toplantıyı kim düzenledi? Konusu ne? İçeriği ne? Kimler katılıyor” gibi sorulara maruz bırakıldığını belirtti. Verdiği yanıtlara rağmen Polis Merkezi'ne götürülen Dudu, elektronik dönüş biletini gösterdiği zaman buradan serbest bırakıldığını ifade etti.

İLGİLİ HABERAnıtkabir'e oyun parkı tepki çektiAnıtkabir’e oyun parkı tepki çekti

Türkiye'de Alman politikacılara Pasaport Kontrol'de böyle bir muamele yapılmadığının altını çizen Dudu, “Diplomatik pasaportuma rağmen yapılan muamele açıkça siyasidir. Bu yapılan hareketin ardında bazı siyasi oyunlar olduğunu düşünüyorum. Dışişleri Bakanlığı'nı bu konuda tepki vermeye çağırıyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:18:35,