Cinsel istismarla suçlanan öğretmene kadınlardan kınama

Cinsel istismarla suçlanan öğretmene kadınlardan kınama

Cinsel istismarla suçlanan öğretmene kadınlardan kınama

MANİSA'da, Kadın Cinayetleri'ni Durduracağız Plaformu, kız öğrencisi D.C.'ye (19) beş yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu, mezun olmasından sonra da peşini bırakmayıp buna devam ettiği iddiasıyla başlatılan idari soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Hasan Türek Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni C.G.'yi (42), düzenlediği basın açıklamasıyla kınadı.
İstanbul'da bir üniversitede hukuk okuyan D.C., geçen 28 Nisan'da İzmir'in Sabuncubeli Mevkisi yakınlarında seyir halindeki bir otomobilden atlayarak jandarmaya sığındı. D.C., jandarmadaki ifadesinde geçen yıl mezun olduğu Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'ndeki Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni C.G.'nin kendisini dövdüğünü ileri sürdü. Olay yerinin İzmir ili sınırlarında kalması üzerine İzmir Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen D.C., öğretmen C.G.'den şikayetçi oldu. Beş gün sonra bu defa Manisa Cumhuriyet Savcılığı'na giden D.C., öğretmen C.G.'nin kendisine 2011 yılından bu yana cinsel istismarda bulunduğunu belirtip, bir kez daha şikayetçi oldu.
D.C., C.G.'nin yaşadıklarını ailesine anlatmakla kendisini tehdit edip, mezun olmasından sonra da zorla İstanbul'dan Manisa'ya getirip, cinsel istismara devam ettiğine dilekçesinde yer verdi. Evli, engelli bir çocuk babası olan öğretmen C.G., hakkında Manisa ve İzmir Cumhuriyet Savcılıkları tadrafından başlatılan adli soruşturmalar sürerken Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. C.G., hakkındaki idari soruşturma kapsamında 13 Mayıs'ta görevinden uzaklatırıldı.
"OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Manisa Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, bugün Manolya Meydanı'nda basın açıklaması yaparak öğrencisi D.C.'ye cinsel istismar iddiasında adı geçen Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni C.G'yi kınadı. Eyleme katılan D.C'nin avukatı Özge Arslan, yaptığı açıklamada, "Mağdurumuzun dosyasında soruşturma aşamasındayız. Henüz şüphelinin ifadesi alınmadı ve ifadesinin alınmasını bekliyoruz. Bu aşamada tutuksuz yargılanma söz konusu. Delillerin toplanması için savcılıkla birlikte çalışıyoruz. İfadeler alındıktan sonra inanıyoruz ki iddianame hazırlanıp dava açılacak. Çünkü dosyamızdaki ifadeler, toplanan deliller, açıkça cinsel istismar suçunun beş yıl boyunca öğretmeni tarafından müvekkilime karşı uygulandığını gösteriyor. Gereken işlemlerin yapılıp bir an önce davanın açılması için olayın takipçisi olacağız" dedi. Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...