Sözcü Plus Giriş

CNN Türk canlı izle: Suriye’ye harekat başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri IŞİD terör örgütünün yoğun bulunduğu Suriye'nin Cerablus kentine askeri harekat başlattı. CNN Türk ise askeri harekatı canlı yayınlıyor.

Güncellenme: 07:44, 24/08/2016
CNN Türk canlı izle: Suriye’ye harekat başladı

IŞİD’in terör saldırılarını arttırmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri Suriye’nin Cerablus kentine harekat başlattı. CNN Türk ve birçok haber kanalı bu harekatı canlı olarak yayınlıyor. CNN Türk’ü canlı izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

Harekât yerel saatle 04.00 civarında başlatıldı.

Askeri harekat nedeniyle Gaziantep Valiliği'nce bazı yerler, Özel Güvenlikli Bölge ilan edildi.

Önce TSK'ya ait obüsler IŞİD hedeflerine atış yaptı, sonrasında koalisyon uçakları IŞİD'i bombaladı. Bölgeden zaman zaman silah ve patlama sesleri geliyor.

Askeri kaynaklar kara harekâtının şu an itibarıyla başlamadığını belirtiyor. Geçit açma faaliyetinin sürdüğü belirtilirken, şu anda dek 64 hedefe 224 atış yapıldı.

Dün Gaziantep'in sınır ilçesi Karkamış'a IŞİD'in elindeki bölgeden havan mermileriyle yapılan saldırılar ardından Valilik Karkamışlılara “daha güvenli yerlere” gitmeleri uyarısında bulunmuş ve sınır bölgesindeki askeri hareketlilik artmıştı.

 

Yayınlanma Tarihi:07:42,