Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu: Apaçık özel savaşın içindeyiz

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, Türkiye’nin bugün üstü örtülü olmaktan çıkmış açık bir savaş yaşadığını belirterek, “Bu savaşın adı; Olimpus dağının çocuklarıyla Hira dağının çocukları arasındaki savaştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu: Apaçık özel savaşın içindeyiz

“Gençlerin Gözünden Ata Yadigârı Topraklar” projesi kapsamında Türkiye'nin farklı illerindeki üniversitelerde okuyan, fotoğrafçılığa ilgi duyan 30 gencin Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bosna-Hersek ve Karadağ’da ata yadigarı toprakları ziyaret ederek çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi Ordu Üniversitesi'nde açıldı.

Serginin açılışına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“ÜSTÜ ÖRTÜLÜ DEĞİL AÇIK BİR SAVAŞTAYIZ”

Serginin açılışında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, bu tür projelerin desteklenmesini isteyerek, “Gönül coğrafyamızın her bir yeri birbirine ulaşsın. Bizim insanımız Balkanlardan Çin Seddine, Kafkaslardan Yemen'e, Afrika'nın derinliklerine kadar bir olsun, iri olsun, diri olsun önce kendi içinde bir büyük millet, sonra bir büyük ümmet olsun inşallah” dedi.
Türkiye'nin son 3.5 yıldır üstü örtülü olmaktan çıkmış bir savaş yaşadığına dikkat çeken Topçu, “Ülkemizde 3,5 yıldır açık bir şekilde gördüğümüz, üstü örtülü değil artık, apaçık özel savaşın, yüzyıldan buyana bir tek nedeni var. Bu savaşın adı; Olimpus dağının çocuklarıyla Hira dağının çocukları arasındaki savaştır. Allah'ın izniyle bu savaşı Tanrı dağından inip, Mezopotamya'nın, Hicaz'ın çocuklarıyla, Afrika'nın ve Balkanların çocuklarıyla kucaklaşan, Hira'ya çıkıp ‘Oku' emri gereğini bin yıldır yapan milletimizin zaferiyle sonuçlanacaktır inşallah. Hiç kimse umutsuzluğa düşmesin. Niye biliyor musunuz? Çünkü bu milletin başında ‘öleceksek adam gibi öleceğiz' diyen bir başkomutan var. Evet, Türkiye'mizin problemleri var. Şehit Şamil Baseyev'in dediği gibi ‘Allah var, problem yok' 15 Temmuz'da büyük problemler başımıza geldi. Ancak, bu millet iradesini ortaya koydu ve Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da yaptığı gibi bir destanı tekrar yazdı” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR MİLLET OLDUĞUMUZUN FARKINA VARALIM”

Sergide bir konuşma yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da yıllar önce Kazakistan ve Pakistan'a yaptığı ziyaretlerden örnekler verdi. Vali Balkanlıoğlu, şöyle devam etti:
“Pakistan'ın Lahor kentinde Babür Sultan'ın yaptırdığı cami, Hindistan'daki Taç Mahal, Türklerin yaptığı bir eserdir. Bu eserler halen daha bütün ihtişamıyla ayaktadır. Bu eserleri gördüğümde ve sizlerin de gezdiği Balkanları gördüğümde ne kadar büyük bir milletin ve medeniyetin bir parçası olduğumuzun bilincine ve şuuruna vardım. Biz, kendi sınırlara sığmayacak kadar çok daha büyük gönlümüz ve çok daha büyük ufkumuz olmalı. Oraların hepsi de bizden medet umuyorlar. ‘Bir gün Türkler gelecek, büyüyecekler, gelecekler, bizi bu sıkıntılardan kurtaracaklar' diyorlar. Hale Afrika ülkelerinde Osmanlı adına hutbe okunan yerler olduğunu biliyoruz. Bu nedenle biz aslında çok büyük bir ülkeyiz. Bu büyüklüğümüzün farkında değiliz. Bu bilincin gençlerimize aşılanması lazım. İnşallah bu şuura hepimiz ulaşırız. Önce kendimize güveneceğiz, güçlü ve büyük olduğumuza. Ondan sonra çevremizi de buna inandıracağız.”
Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Açılışta davetlilere bir kokteyl verildi. İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...