Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan Burgazada Korveti töreninde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burgazada Korveti’nin Denize İndirilmesi ve Kınalıada Korveti’nin ilk kaynak töreninde konuştu.

Güncellenme: 15:31, 18/06/2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan Burgazada Korveti töreninde

İstanbul Tersanesi Komutanlığı Burgazada Korvetinin Denize İndirilmesi ve Kınalıada Korvetinin İnşa Başlangıç Törenine katılan Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Erdoğan, terörle mücadeleye de değindiği konuşmasında 7600’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle;

Yerli ve milli olmak için yapılacak çok iş var. Bugün 13. günün idrak ettiğimiz Ramazanınızı tebrik ediyorum. Bugün burada savunma sanayi açısında çok önemli tören gerçekleştiriyoruz. Bugün Burgazada Korveti’ni denize indireceğiz. Burgazada ve Kınalıada korvetleri 8 gemiden oluşan Milgem Projesi’nin üçüncü ve dördüncü gemilerini oluşturuyor.

YERLİ UÇAK GEMİSİ YAPACAĞIZ

Anadolu Amfibi gemisinin ardından biz kendi uçak gemimizi yapar hale geleceğiz. Hiçbir engel yok. Ülkemizin içinde yer aldığı coğrafya rehavete izin vermiyor. İçinde yer aldığımız coğrafya bir devlet mezarlığıdır.

7600’DEN FAZLA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bir devlet gücü ve kapasitesi ile düşmanlarına korku salarken dostlarına da güven verebilmelidir. Terör örgütü yurt içinde ve yurt dışında örgüt en büyük darbeyi aldı. İçeride ve dışarıda 7600’den fazla terörist etkisiz hale getirildi. Mağaraları, karargahları yok edildi. Bölgede destan yazan tüm güvenlik birimlerimizi tebrik ediyorum.

Yayınlanma Tarihi:15:02,