Sözcü Plus Giriş

Erdoğan toplantı sonrası bir açıklamada bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlama sonrası Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile birlikte Beştepe'de toplantı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından patlamayla ilgili bir açıklama yaptı.

Güncellenme: 01:17, 29/06/2016
Erdoğan toplantı sonrası bir açıklamada bulundu

Erdoğan Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı devletin zirvesiyle birlikte takip etti. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Erdoğan, ‘ Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırsını şiddetle kınıyorum. Terör karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koydu. Bu eylem 7.5 milyar insana yönelik yapılmış bir eylemdir. Batı bu oyuna kararlı bir duruş göstermeli. Bu saldırı mücadele için milat olsun” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki saldırıyla ilgili gelişmeleri Başbakan ve Genelkurmay Başkanı ile birlikte takip etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftar sonrasında İstanbul Havalimanı’ndaki terör saldırısının ardından, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir toplantı yaptı. Terör saldırısına ilişkin gelişmelerin sıcağı sıcağına takip edildiği toplantıda Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık da hazır bulundu. Yapılan değerlendirme neticesinde Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve İçişleri Bakanı Ala’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Ankara’dan İstanbul’a gitmelerinin kararlaştırıldığı belirtildi.

DHA

Yayınlanma Tarihi:00:17,