Sözcü Plus Giriş

Cumhuriyet operasyonuna yeni savcı

Cumhuriyet operasyonu savcısının FETÖ davası sanığı çıkması üzerine bugün yeni bir gelişme daha yaşandı. HSYK tarafından soruşturma için 3 savcı daha görevlendirildi.

11:16 -
Cumhuriyet operasyonuna yeni savcı

Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Murat İnam tarafından, “FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek” iddiasıyla yürütülen soruşturmaya 3 savcı daha görevlendirildi. Bu savcıların, Başsavcıvekilleri Hasan Yılmaz ile Zafer Koç ve Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Özgür Metin olduğu bildirildi.

Savcıların, şüphelilerin emniyetteki ifade alma işlemlerinde görevlendirildiği belirtildi. Bu arada, gözaltında bulunan Cumhuriyet Gazetesi yazar ve yöneticisi 13 kişinin emniyette susma hakkını kullandıkları, yeni görevlendirilen savcıların da, emniyet müdürlüğüne giderek ifade alacakları öğrenildi. (DHA)
İLGİLİ HABER'Cumhuriyet gazetesi savcısı' haberini yapan gazeteciye soruşturma‘Cumhuriyet gazetesi savcısı’ haberini yapan gazeteciye soruşturma

İLGİLİ HABERCumhuriyet kalıcı! Recep Tayyip gidici!Cumhuriyet kalıcı! Recep Tayyip gidici!

Son güncelleme: 13:18 04.11.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more