Sözcü Plus Giriş

Para vermeye gitti kanlı tuzakla öldürüldü

İstanbul’da, 45 yaşındaki işadamı Fatih Mehmet Kılıç, ensesinden tabancayla vurularak öldürüldü. Dedektifler, cesedi ormanlık alanda bulunan işadamının tapu karşılığı 700 bin lira vermek için buluştuğu kişilerce öldürüldüğünü belirledi. Şüphelilerden biri yakalanırken, para ve silahı kullandığı iddia edilen Salim Ö.'nün arandığı belirtildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 19:12, 20/05/2016
Para vermeye gitti kanlı tuzakla öldürüldü

Polisi harekete geçiren cinayet; Çekmeköy, Ömerli Mahallesi, Ömerli Caddesi üzerindeki ormanlık alanda, bir erkek cesedinin bulunmasıyla ortaya çıktı. Cesedi gören bir kişi polise haber verince, ilçe ekipleri adrese sevk edildi. Yapılan ön incelemede,  ensesinden vurularak öldürülen kişinin işadamı Fatih Mehmet Kılıç olduğu anlaşıldı. Olayın bildirilmesi üzerine, İstanbul Emniyetine bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Dedektiflerce yapılan çalışmada, Mehmet Fatih Kılıç'ın, daha önceden tanıdığı 2 müteahhite tapu karşılığı 700 bin lira borç vermek için işyerinden çıktığı belirlendi.

 

 

BİRİ YAKALANDI DİĞERİ ARANIYOR

Dedektiflerin araştırmalarında, Mehmet Fatih Kılıç'ın, Çekmeköy'de bir AVM önünde, inşaatçı  Metin Ü.(34) ve müteahhit Salim Ö. (32) ile buluştuğu tespit edildi. Güvenlik kamera görüntülerinde, 3 kişinin bir araya geldikten sonra otomobille yola çıktığı anlaşıldı. Cesedin bu otomobilden atıldığının belirlenmesi üzerine, Metin Ü., gözaltına alındı; Salim Ö., ise aramalara rağmen adresinde bulunamadı.

OTOMOBİLDEYKEN VURDU

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Metin Ü., ifadesinde, cinayetin nasıl işlendiğini anlattı. Metin Ü.’nun iddiasına göre,  3 kişi buluşarak otomobile bindi. Arka koltukta oturan Salim Ö., tabancasını çekerek, öndeki Mehmet Fatih Kılıç'ı ensesinden vurarak öldürdü. Daha sonra ise ikili cesedi Ömerli Barajı yakınlarındaki ormanlık alana atarak kaçtı. İddiaya göre paraları da alan  Salim Ö. kayıplara karıştı.

İKİNCİ CİNAYET İHTİMALİ

Polis cinayeti işlediği iddia edilen Salim Ö.’nün peşine düşerken ilginç bir bilgiye ulaşıldı. Salim Ö.’nün cep telefonunun en son Şile’de ormanlık alanda sinyal verdiği tespit edildi. Salim Ö.’nün arkadaşı Metin Ü., tarafından öldürüldüğü ihtimalinin de araştırıldığı öğrenildi. Dedektifler, Şile çevrede arama başlattı.

TUTUKLANDI

İşadamını tuzağa düşürerek öldürdükleri iddia edilen şüphelilerden Metin Ü., emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı

Yayınlanma Tarihi:13:56,