Sözcü Plus Giriş

Dalgıç polisler kanalizasyonda bomba aramış

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı dalgıç polislerin kente gelerek 136 bin metrekarelik nevruz alanının kanalizasyonunda bomba araması yaptıkları ortaya çıktı

Güncellenme: 14:22, 29/03/2016
Dalgıç polisler kanalizasyonda bomba aramış

Diyarbakır’da 21 Mart günü yapılan nevruz kutlamalarında olası bir bombalı saldırının önüne geçmek için Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polislerin kente gelerek 136 bin metrekarelik nevruz alanının kanalizasyonunda bomba araması yaptıkları ortaya çıktı.

Diyarbakır’da nevruz kutlamaları 21 Mart günü merkez Bağlar İlçesi’ndeki Nevruz Parkı’nda yapıldı. Kutlamalar öncesi Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile DTK nevruz komitesi olağanüstü güvenlik önlemi alarak güvenliği sağlamaya çalıştı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü kentte ve Nevruz Parkı’nda geniş güvenlik önlemleri alarak alanın çevresine yaklaşık 5 kilometrelik bariyer yerleştirdi. Kente Edirne, Manisa, İzmir, Antalya, Kırıkkale gibi illerden takviye gelenlerin de aralarında olduğu 5205 polis görevlendirirken, kentin kritik noktalarına da zırhlı araçlarla polis ekipleri konuşlandırıldı. Nevruz Tertip Komitesi de yaklaşık 5 bin kişiyi görevlendirerek güvenlik önlemi aldı.
Kutlamaların yapılacağı alanda 2 gün önce başlayan arama tarama faaliyetlerine Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesindeki dalgıç polis ekiplerinin de katıldığı öğrenildi. Deniz ve iç sularda kaybolan, atılan veya saklanan suç aletlerine ulaşmaya yönelik eğitim alan dalgıç polisler, nevruz alanının kanalizasyonuna inerek bomba araması yaptı. Metal detektör, bomba köpeklerinin de kullanıldığı arama faaliyetlerinde 2 gruba ayrılan dalgıç polislerin aramalarında herhangi bir patlayıcıya rastlanılmadı.

DHA

Yayınlanma Tarihi:14:17,