Darbe girişiminden sonra tutuklamalar devam ediyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurt genelinde başlatılan operasyonlarda gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor.

Darbe girişiminden sonra tutuklamalar devam ediyor

Darbe girişiminde bulundukları iddiasıyla Mersin’de gözaltına alınan Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan’ın da bulunduğu 7’si asker, 1’i sivil memur 14’ü polis 22 kişi tutuklandı.

tutuklamalar-880

FOTO: DHA

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde işlemlerinin ardından dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen şüphelilerin sorgusu sabaha kadar sürdü. Savcılık sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan 22 kişi tutuklandı.

Tutuklananların isim ve görevleri şöyle:

Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Deniz Binbaşı İlhan Tabur, Deniz Yüzbaşı Tuncay Kabukcı, Deniz Astsubay Başçavuş Hakan Öğüt, Deniz Uzman Çavuş Mehmet Şimşek, Deniz Astsubay Üstçavuş Mehmet Emin Toker, Deniz Uzman Çavuş Serkan Açar, sivil memur Kadir Nevzat Yontgan ile polislerden emekli 2’nci sınıf Emniyet Müdürü Salim Yavuz, 3’üncü sınıf Emniyet Müdürü Hasan Basri Dağdelen, 4’üncü sınıf Emniyet Müdürleri Selahattin Akçay, Yaşar Şimşek, İsa Karabudak, Emniyet Amiri Bekir Polat, Emniyet Müdürü Recep Yıldız, daha önce ihraç olan Emniyet Amiri Koray Gün, Başkomiser Süleyman Akçin, Komiser Yardımcıları Seydi Vakkas Fidan, Mustafa Uyanık, polis memurları İrfan Tellioğlu, Seren Kesici ve Mustafa Gezginci.

ADANA – ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ VE 31 POLİS GÖZALTINDA

Adana’da düzenlenen operasyonda eski Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı ve eski şube müdürlerinin de aralarında bulunduğu 31 polis gözaltına alındı.

FOTO: İHA / ESKİ ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET AVCI FETÖ OPERASYONU KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINDI

FOTO: İHA / ESKİ ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET AVCI FETÖ OPERASYONU KAPSAMINDA GÖZALTINA ALINDI

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şafak vakti 39 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında eski Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı, eski Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ahmet Mithat Dobur, eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Mehmet Karabörk ve Yusuf Ziya Toprak, eski İstihbarat Şube Müdürü Ertuğrul Yetkin’in da aralarında bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı.

FOTO: İHA / ESKİ TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRÜ MEHMET KARABÖRK VE ESKİ İSTİHBARAT ŞUBE MÜDÜRÜ ERTUĞRUL YETKİN DE GÖZALTINA ALINDI

FOTO: İHA / ESKİ TERÖRLE MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRÜ MEHMET KARABÖRK VE ESKİ İSTİHBARAT ŞUBE MÜDÜRÜ ERTUĞRUL YETKİN DE GÖZALTINA ALINDI

“DARBEYİ BEN YAPMADIM”

Eski Emniyet Müdürü Avcı, polislerin uzun namlulu silahlarla aldığı güvenlik önleminin ardından araçtan indirildi. Avcı, sağlık raporu almak için araçtan indikten sonra, “Uçakları ben uçurmadım, tankları ben çıkarmadım, silahları ben sıkmadım, darbeyi ben yapmadım” diye bağırdı.

KOCAELİ‘DE 21 RÜTBELİ ASKER TUTUKLANDI, 14’ER SERBEST

Kocaeli’de darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla adliyeye sevk edilen 35 askerden 21 subay ve astsubay tutuklanırken, 14 er ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

KOCAELİ'DE DARBE GİRİŞİMİNE DESTEK VERDİKLERİ İDDİASIYLA ADLİYEYE SEVK EDİLEN 35 ASKERDEN 21 SUBAY VE ASTSUBAY TUTUKLANIRKEN, 14 ER İSE ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI.

KOCAELİ’DE DARBE GİRİŞİMİNE DESTEK VERDİKLERİ İDDİASIYLA ADLİYEYE SEVK EDİLEN 35 ASKERDEN 21 SUBAY VE ASTSUBAY TUTUKLANIRKEN, 14 ER İSE ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI.

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimine destek verdikleri tespit edilen 104 subay, astsubay, uzman çavuş ve askerler gözaltına alındı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri tamamlanan 35 asker gece saatlerinde adliyeye sevk edildi. Sabaha kadar devam eden yargılamanın ardından 21 subay, astsubay ve uzman çavuş tutuklanırken, 14 er ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emniyette sorgulamaları devam eden diğer askerlerin ise bir kısmının bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...