Darbe girişiminin talimatı 4 Temmuz’da verilmiş!

Hakim Karagöz yazmış, UYAP’a yüklemiş, kimse görmemiş

Darbe girişiminin talimatı 4 Temmuz’da verilmiş!

İstanbul'daki 18'inci Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Karagöz'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi, vekil, işadamı ve gazeteci hakkında yakalama kararı çıkardığı belirlendi.

FETÖ lideri Fethullah Gülen'i ‘Mehdi' ilan eden İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz'ün 4 Temmuz tarihli kararında yeni skandal ifadeler ortaya çıktı. UYAP'a yüklenen kararın FETÖ liderinin darbe talimatı olma ihtimali değerlendiriliyor. Bu sebeple darbe soruşturmasına dahil edildi.
Hakim İlhan Karagöz'ün skandal kararını Ramazan Bayramı'ndan bir gün önce arefe günü UYAP'a yüklediği belirlendi. Kararın giriş bölümünde “Her ne kadar duruşması ileri bir tarihe bırakılmış ise de dosya ve davanın içeriği ve kararın mahiyetine göre dosyanın bugün itibariyle ele alınmasına karar verilerek açık duruşmaya başlandı” denilmesi dikkat çekti.

TEK BAŞINA YARGILAYIP KARAR VERDİ

Hakim Karagöz'ün sanıklar veya avukatları duruşma salonunda bulunmadan bu kararı verdiği ortaya çıktı. Kararın son bölümünde, “Son olarak da, tüm bu hususların kararın mahiyeti ve konumumuza göre başka türlü olması mümkün olamayacağı ve zaten tüm suç duyuruları itibariyle zaten birçok kişinin yargılanmaları için Yargıtay'ca soruşturmalar da yapılacağından, kararın kesinleşmesi beklenmeden derhal Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasına” ifadeleri yer alıyor. Kararın devamında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere bütün siyasetçiler, iş adamları ve gazeteciler hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtiliyor.

9

YURTDIŞINA ÇIKIŞLARI ENGELLENSİN

Kararın son bölümünde ise şu ifadeler yer aldı: “Türkiye Cumhuriyet Genelkurmay Başkanlığı yetkililerinin bu suç duyurumuz doğrultusunda derhal olaya el koyarak ismi geçen herkesi derhal gözaltına alması ve sonra da yapılması gerekenlerin sırayla yapılması ve bu bağlamda tüm yurda giriş ve çıkışların tutularak tüm milletvekilleri, belediye başkanları, işadamları, gazeteciler, emniyetçi, hakim, savcı kesimleri için de yurttan çıkışlarının engellenerek haklarında soruşturma işlemlerinin ona göre yapılmasına özen gösterilmesine…”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...