Darbeci kadın pilotun helikopterinde şüpheli 4 sivil

FETÖ yapılanmasının 15 Temmuz kalkışmasında, ordudaki tek kadın pilot Üstteğmen Kerime Kumaş’ın bazı sivilleri helikopterle taşıdığı belirlendi. Yeni çıkan görüntülerde; kakışma sonrası tutuklanan Kumaş’ın darbe girişiminin sabahında Nakkaştepe’ye anayola indiği ve söz konusu 4 kişiyi alarak havalandığı görülüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)yapılanmasının darbe kalkışması sırasında İstanbul'da yaşanan olaylarla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Darbe kalkışmasının ikinci haftasında ortaya çıkan görüntülerde; köprü üzerindeki yaralıların taşınması, Borsa İstanbul'da askerlerin TOMA'ya ateş açması, Acıbadem'de Türk Telekom binasından çıkan servis araçlarına ateş edilmesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası önündeki çatışma yer alıyor.

KADIN PİLOT TAŞIDI

Yeni ortaya çıkan görüntülerde, kadın Helikopter Pilotu Üsteğmen Kerime Kumaş'ın darbe kalkışmasının yaşandığı gece helikopterle bir yere inişi görülüyor. UH-1 Tipi helikopterle saat 04.30'da Nakkaştepe'ye inen Kumaş'ın 4 sivili aldıktan sonra hemen havalandığı görülüyor. Polisin yaptığı operasyonda, 15 Temmuz gecesi Başiktaş Vodafone Arena'ya da helikopterle asker taşıyan Kerime Kumaş gözaltına alındı. Kumaş sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, Nakkaştepe'den aldığı sivil kişilerin kimliği hakkında bilgi vermediği öğrenildi. Şüphelilerin rütbeli subaylar olabileceği, darbenin başarısız olduğunu görünce helikopterle kaçmış olabilecekleri iddia edildi.

kerime-kumazİFADESİNDE BAHSETMEMİŞTİ!

FETÖ’cü darbe girişimi sırasında Yalova’dan havalanıp İstanbul’a 3 sorti yapan kadın Pilot Üsteğmen Kerime Kumaş, ifadesinde Vodafon Arena’ya asker indirdiğini, Boğaz Köprüsü’nde sıkışan askerleri kurtardığını ve helikopterinin isabet aldığını anlatmıştı. Tutuklanan Üsteğmen Kumaş, “Olayın darbe girişimi olduğunu sonradan öğrendim, yine de verilen emirleri uyguladım” demiş Nakkaştepe’ye ilişkin bilgi vermemişti.

GÖRÜNTÜLERDE İLGİNÇ DETAYLAR

Görüntülerde; kadın darbeci pilotun oldukça riskli bir inişi büyük bir ustalıkla gerçekleştirdiği gözleniyor.

 Helikopterin oldukça zor bir iniş-kalkış gerçekleştirdiği anlaşılıyor.

Helikopterin oldukça zor bir iniş-kalkış gerçekleştirdiği anlaşılıyor.

Gece karanlığında kadın pilotun, herhangi bir işaret olmadan sadece sokak lambalarının eşliğinde ve etrafı trafik tabelaları ile çevrili daracık bir bölgeye helikopteri ustalıkla indirmesi dikkat çekiyor.

Helikopterin oldukça zor bir iniş-kalkış gerçekleştirdiği anlaşılıyor.

Helikopterin oldukça zor bir iniş-kalkış gerçekleştirdiği anlaşılıyor.

Güvenlik kameralarına yansıyan bir başka ayrıntı ise sivil kıyafetli 4 kişiden ‘beyaz tişörtlü’ olana gösterilen ‘ilgi’. Diğer üç askerin beyaz tişörtlü şahsı çevrelediği adeta onu korumaya çalıştıkları gözleniyor. Beyaz tişörtlü şahsın oldukça ‘heyecanlı’ olması ve inen helikoptere binmek için adeta can atması ise akıllara takılan bir başka detay. Gece karanlığında pilotun ‘o noktaya’ nasıl inebildiği koordinatların nasıl verildiği ise şimdilik merak konusu.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...