Darbeciler helikopterle Beşiktaş stadına indirilmiş

Türk Silahlı Kuvveleri içerisindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasının kalkışması sırasında Digitürk’ün nasıl ele geçirildiği belirlendi. Baskın yapan askerlerin Beşiktaş Vodafone Arena Stadı’na indirilen helikopterden sevk edildikleri öğrenildi. Darbecilerle birlikte baskına katılan sivil giyimli şahıslar dikkatlerden kaçmadı.

FETÖ'cü kalkışmacıların 241 kişiyi öldürdüğü İstanbul'da yaşananlarla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Kalkışmacıların Digitürk'ü ele geçirmek için yaptıkları planda güvenlik kameraları sayesinde çözüldü. Polisin tespitlerine göre, Hava Harp Okulu'ndaki bir albay, 35 Harp Okulu öğrencisi ve 8 subay Digitürk'ün kapatılmasında görev yaptı. Digiturk’ü işgal etmek için Beşiktaş Vodafone Arena Stadı’na inen darbeciler arasında sivil giyimli elinde silah bulunan şahısların olması dikkat çekti.

Digitürk'ün işgali için, askerlerin indirilebileceği en uygun yer olarak Beşiktaş Vodofone Arena Stadı belirlendi. Digitürk'e asker göndermekte zorlanan komuta kademesi Harp Okulu  öğrencisi 35 kalkışmacı, askeri helikopterle 3 seferde Vodofone Arena Stadı'na götürüldü. Daha sonra zorla bir belediye otobüsüne el koyan askerler, Digitürk binasına yönlendirildi. İçeriye giren askerler yayını kesti. Polis bunun üzerine binaya operasyon düzenleyerek askeri gözaltına alındı Digitürk’ü işgal için gelen darbeciler arasında sivil giyimli şahısların da bulunduğu görülüyor. Görüntülerde beyaz t-shirt’lü sivil giyimli şahsın elinde silah olması ve bir başka sivil giyimli şahsında askerlerin kullandığı hücum yeleği giymesi dikkat çekti.

VATAN CADDESİ’NDE TANKIN İÇİNDEN ESKİ POLİS ÇIKMIŞTI

Darbe girişiminden sonra İstanbul’da gözaltına alınan kişilerin kimlik belirleme ve tespit çalışmaları sırasında gözaltına alınanlar arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı da bulunduğu ortaya çıkmıştı. Aynacı, Vatan Caddesi’ne giden bir tank içerisinde sivil polis ekipleri tarafından üzerinde asker üniformasıyla yakalanarak gözaltına alınmıştı.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...